Як вибрати старі листівки

6-23-2021
  • якщо ви вирішили стати філокартистом-колекціонером антикварних Старые открытки Житомир , то значить, вам доведеться навчитися правильно зберігати свою колекцію. Справа в тому, що будь – які-будь то сучасні або старовинні дореволюційні листівки, бояться в рівній мірі і сонця, і вологи, і мікроорганізмів.
  • так, для зберігання колекції антикварних листівок оптимальним рівнем вологості є 50 – 60 відсотків. Якщо рівень вологості буде нижче, то папір висихає і стає ламкою, а якщо вологість занадто висока, то папір вбирає в себе вологу і перетворюється в ідеальне середовище для розвитку мікроорганізмів. Останні становлять серйозну небезпеку для листівок, тому цього допускати категорично не можна. Також, не варто зберігати листівки в поліетиленових пакетах, тому що і вони не здатні забезпечити потрібне середовище для паперу. Кращий варіант на сьогоднішній день-це придбання спеціального холдера. Вони виготовляються з матеріалів, які не роблять негативного впливу на стан військових листівок та інших, а навпаки, захищають їх від шкідливого впливу навколишнього середовища.
  • деякі зберігають антикварні листівки в коробках з-під взуття, але і це не найкращий вихід – листівки при такому зберіганні втрачають свій презентабельний вигляд. Ще одним хорошим варіантом є зберігання листівок в спеціальному альбомі. Вони захищають їх від згинання, від шкідливого впливу вологи і сонячних променів, від мікроорганізмів, а також надають колекції презентабельний вигляд, що теж дуже важливо.
  • не рекомендується тримати листівки в альбомах для фотографій, тому що вони виготовлені з інших матеріалів, які для зберігання дореволюційних листівок не підходять. Та й в такому альбомі листівку буде видно тільки з одного боку.
  • якщо ви купили рідкісну антикварну листівку з грибком, то не поспішайте її вставляти в альбом або холдер до решти, здоровим листівок. Її потрібно спочатку обробити – для цього використовується спеціальна рідина, якою чистять марки.