Їстівні (Неотруйні) двійники та різновиди гриба-парасольки

595

❗РАДЖУ ОЗНАЙОМИТИСЬ: Як відрізнити їстівний гриб парасолька (керівництво з фотографіями)

РІЗНОВИДИ ЇСТІВНИХ ПАРАСОЛЬОК

Крім самого розповсюдженого в Україні Парасольки строкатого (Macrolepiota procera) і Парасольки краснеющего (Chlorophyllum rhacodes), є ще кілька видів їстівних грибів парасольок:

Гриб-парасолька білий (луговий, Macrolepiota excoriata) – їстівний, зустрічається рідко. Більше схожий на печерицю.

Гриб-парасолька білий (луговий)

Гриб-зонтик дівочий – рідкісний гриб, занесений в Червону книгу України. Їстівний, але оскільки рідкісний і підлягає охороні, збирати його не рекомендується. Відрізняється білими лусочками на капелюшку і темним кружечком на маківці.

Гриб-зонтик дівочий

Гриб-парасолька Конрада (Macrolepiota konradii). Відрізняється завдяки зірчастого малюнку. Їстівний. Відрізняється “зірчастим” малюнком на капелюшку.

Гриб-парасолька Конрада

Гриб-парасолька соскоподібний (Macrolepiota mastoidea). Головна відмінність парасольки соскоподібного від родичів – добре виражений горбок гострої форми, знаходиться в центрі капелюшки, нагадує сосок. Гриб їстівний.

Гриб-парасолька соскоподібний

Всі ці різновиди парасольок не значно відрізняються від парасольки строкатого, їстівні, але досить рідко зустрічаються в Київській області. Якщо вам доведеться їх знайти – обов’язково зробіть фото і викладіть в цій групі: https://www.facebook.com/groups/Hryby.Ukrayiny/

ЇСТІВНІ (НЕОТРУЙНІ) ДВІЙНИКИ ГРИБА-ПАРАСОЛЬКИ

Мухомор сіро-рожевий (народна назва: маремуха, лат.: Amanita rubescens)

Є деяка схожість у парасольки краснеющего і маремухой (їстівний мухомор сіро-рожевого), особливо на ранніх стадіях розвитку. М’якоть на зрізі, а також ніжку і капелюшок у обох цих грибів червоніють при пошкодженні. Ні парасольку червоніє, ні мухомор сіро-рожевий не є отруйними грибами і знають грибники збирають їх і вживають в їжу, проте недосвідченим грибникам я б не радила так робити! А ось парасолька строкатий з маремухой сплутати неможливо!

Їстівний мухомор сіро-рожевий (маремуха)

Печериці

В якійсь мірі схожі на парасольки дикі (не культивовані) печериці, так як відносяться до сімейства шампиньоновых. Тільки у печериці немає такого талановитий вільно рухається кільця і він більш “кремезний”, порівняно з парасолькою строкатим. Плюс на капелюшку немає такого малюнка, як у парасольки.

Печериця перелесковый – вид печериць зі світлими пластинками під капелюшком.

Фотографії в статті взято з інтернету