Як зібрати намет? Поради початківцям

421

Якщо ви вперше збираєтеся в похід, тільки що купили новий намет і не знаєте, як вона збирається, радимо спробувати зібрати її будинку, щоб, якщо вона обрушиться на вас, ваші друзі не обзавелися новою жартом для оповідань біля вогнища. Отже, ось кілька простих правил для підвищення впевненості, що новий намет вас не підведе.

Спочатку знаходимо дуги. Якщо вони розібрані, з’єднайте їх для подальшого монтажу: зберіть окремі частини дуги разом. В сучасних наметах всередині дуги є еластичний шнур, який дозволяє це легко зробити.

Тепер саме час ставити дуги для намету. Якщо ваша палатка має вікна, рекомендуємо попередньо відкрити їх. Далі слід визначити, чи володіє або ваш намет петлями під дуги або для цього використовуються скоби. Якщо ваша палатка має петлі, просмикніть в них палички, починаючи з одного кута в протилежний кут. У підсумку всі дуги опиняться в спеціальних кріпленнях (кишенях) біля основи намети. Після того, як всі палички опиняться в кишенях, ваша палатка підніметься вгору. Якщо на наметі є спеціальні затиски для кріплення дуг, це спростить вашу задачу.

Наступний крок – закріпити намет. Огляньте дно і переконайтеся, що вона досить рівна. Якщо у вас тягнеться складка на наметі від одного кута до іншого, це означає, що намет занадто туго натягнутий. Переставляйте дуги до тих пір, поки зморшки не пропадуть, щоб підстава стало рівним і плоским.

Іноді погода не сприятлива для відпочинку в наметі, і ви повинні бути готові до цього. Це означає, що обов’язково потрібно скористатися кілочками. Якщо погода псується, стає вітряної або дощовою, вбийте кілька кілків з тієї сторони намету, з якого дме вітер і ллє дощ. Додайте два кріплення на вітряної сторони. Це краще, ніж одне на бічній і одне-на задній.

Тепер ваша палатка зібрана і готова до заселення. Ви молодці! Похваліть себе за відмінно виконану роботу.

Якщо у вас намет з тентом, то на її збір піде трохи більше часу, але зате в такому наметі можна не боятися дощу і вітру. Тент потрібно накинути на підставу намети (попередньо перевіривши, де у нього вхід) і закріпити його на кінцях дуг.

Як правило, це робиться з допомогою люверс або пряжок тризубів. При вітряній чи дощової погоди рекомендується додатково закріпити тент за допомогою кілочків або прив’язати його за штормові відтяжки до найближчих дерев (якщо вистачає довжини).

Один пораду дамо наостанок: якщо ви відправляєтеся перший раз на відпочинок з наметами – коли приїдете в табір, найтдите місце, де земля буде якомога плоскішою, повірте, це важче, ніж ви думаєте. Очистіть територію ретельно: видаліть все, що може нашкодити дно намету. Якщо ви думаєте, що піде дощ, шукайте височини, щоб в кінцевому підсумку ви не опинилися в калюжі води.

Тепер давайте зробимо короткий огляд і підсумуємо вищесказане:

  • По-перше, знайдіть місце на турбазі для намету, щоб воно знаходилося на височини.
  • По-друге, викладіть свої дуги і зберіть їх разом.
  • По-третє, просуньте дуги через петлі або закріпіть за допомогою спеціальних кріплень.
  • По-четверте, закріпіть свій намет. Обов’язково використовуйте кілочки.
  • Нарешті застебніть блискавку.

Тепер вирушаємо на відпочинок і відмінно проводимо час!