Як вибрати намет

360

Намет – це надзвичайно зручний винахід і будинок на весь час вашої подорожі, яка допомагає сховатися від дощу і вітру, а також пережити самі прекрасні моменти, перебуваючи на природі. Це ще і універсальна річ, адже її можна брати з собою всюди: в гори, на рибалку, на велосипедну прогулянку і вихід в ліс. Про те, які ще переваги притаманні наметів, їх види та є у кожної з них свої маленькі секрети, піде мова в цій статті.

ПРАВИЛЬНІСТЬ ВИБОРУ НАМЕТУ – ГАРАНТІЯ ВІДМІННОГО ВІДПОЧИНКУ!

В даний час вибір наметів для туризму і відпочинку приголомшливий: на колір і потреби. Як же зробити правильний вибір, дотримуючись «золоте» відповідність «ціна-якість»?

Представляємо основні пункти вибору намету, ознайомившись з якими, можна з легкістю придбати з найбільшою для себе вигодою незамінний атрибут любителів beauty of nature.

Вже визначилися, де збираєтеся провести час: підкорити гірські вершини, зробити рекордний улов, а може, поїхати на море? Це важливо, адже в першу чергу вибір залежить саме від умов застосування намети. Для кожного виду відпочинку формуються свої вимоги і відповідні вимоги до спорядження.

КЛЮЧОВИЙ МОМЕНТ – ВИЗНАЧАЄМОСЯ З ТИПОМ НАМЕТИ.

Намети для гірських і піших походів. В даному випадку на першому місці стоїть проблематичність попадання в погану погоду. Саме тому ці намети повинні мати жорсткою конструкцією і 100%-ої водонепроникністю, щоб витримати тиск опадів і вітру.

Намети для водних походів. Якщо ви запланували організувати ночівлю на березі водоймища, то, отже, в цьому випадку необхідна підвищена водонепроникність і відмінна комфортабельність.

Намети для високогір’я. Такий тип спеціально розрахований на любителів екстріму і тут в обов’язковому порядку присутні низькі температури, пронизливий вітер і т. д. Тут слід відзначити два найбільш затребуваних виду наметів. Експедиційні намети передбачають тривалу зупинку по ходу сходження, тому обов’язково повинні бути вітростійкі. Якщо ж при сходженні установка табору не передбачена, використовують штурмові намети, які протягом усього подорожі несуть з собою. В даному випадку знадобиться ще і мінімальна вага спорядження.

Намети для велотуризму. Всі подорожують велосипедисти знають, як в даній ситуації важлива компактність і легкість цього виду туристичного спорядження. Тому навіть габаритна намет повинна бути ультралегкою і максимально повторювати контури тіла.

Намети для кемпінгу. Один з найбільш затребуваних видів наметів, так як відпочивати на природі люблять всі. Головна відмінна риса цього виду – підвищена комфортабельність. Вони відмінно підійдуть і для автомобільних подорожей, і для гірського туризму, і для звичайного пікніка з ночівлею. По суті їх можна назвати мобільним будиночком, адже, як правило, вони мають великі габарити, а іноді й кілька кімнаток».

ВИБІР НЕЛЕГКИЙ, АЛЕ АБСОЛЮТНО РЕАЛЬНИЙ.

Розглянувши основні типи наметів, рухаємося далі і визначаємося з їх місткістю. Зробити це можна в два рахунки: підрахуйте кількість людей, яких ви, ймовірно, захочете розмістити в своєму наметі. Це можуть бути ваші друзі і близькі. Підрахували? Тепер можна вибирати: одномісна для себе коханого (-ой), двомісна для романтичного проведення часу, трьох-, чотирьох-, п’яти – і т. д. для дружної компанії. До речі, це може бути і не одна палатка, а кілька.

Що стосується «наметового» матеріалу, то тут лідерами є такі його властивості як водонепроникність і здатність пропускати повітря. І ось вам невеличка підказка по маркуванню тканини, яка допоможе зробити правильний вибір. Приміром, 70D Nylon, PU 3000 mm. Що б це значило? Розшифровуємо. 70D – товщина ниток в тканині. Величина більше, отже намет міцніше, але відповідно і важче. Nylon – вид достатньо міцної тканини поліамід (нейлон). Часто при маркуванні матеріалу можна побачити позначення Rip Stop. Якщо таке маркування є в матеріалі обраної намети – це чудово, адже це особливий тип плетіння ниток, який значно збільшує міцність матеріалу без збільшення ваги тканини. Маркування «PU» – чітка вказівка на поліуретанове покриття тканини намети для підвищення опору дощу і сонця. Ці знання обов’язково вам знадобляться, так що можете цю інформацію взяти на озброєння.

Значення показника водостійкості матеріалу залежить від обраного типу намети (його ми розглядали вище) і може коливатися від 800 до 20 000 мм водяного стовпа. На практиці, достатньо захищеними від погодного негоди є моделі з показниками від 3000 мм ст. ст. Такий матеріал здатний витримати сильну негоду. Втім, і зношується така тканина набагато повільніше тканин з меншою водостійкістю. Інша справа – екстремальні гірські умови, де в прямому сенсі, вітер і дощ або сніг) збивають з ніг. Тут вже не обійтися без підвищених показників водостійкості, починаючи від 8000 мм ст. ст. (в даному випадку ми вам можемо позаздрити, адже, вибираючи таку намет, ви напевно збираєтеся в цікаву експедицію).

Відносно швів, стійок і розтяжок в наметах, то коротко це звучить наступним чином. В ідеалі, шви повинні бути прошиті, а проклеєними спеціальної термолентою. Враховуючи той факт, що будь тканини властиво розтягуватися – це досить довготривалий захист, так як тканина з термолентою не так вразлива до вологи, як тканина, прошита голками. Стійки (дуги) – каркас вашої майбутньої намети – бувають пластикові з фібергласу (служать 2-4 роки, коштують дешевше) і виготовлені з алюмінієвих сплавів (коштують дорожче, служать довше). Вибір за вами. Щодо розтяжок, то тут спрацьовує закон «чим більше, тим краще», так би мовити, для більшої стійкості та опірності вітром. Але будьте обережні вночі – велика ймовірність зробити кульбіт.

Важливим моментом при виборі намету є також її дно. Як показує практика, прийнятним показником вологостійкості дна є значення від 5000 мм вступного стовпа. В принципі, цього вистачить, щоб захистити намет від промокання. І не забуваємо про якість прошивки.

Вибираючись на природу, пам’ятайте, що для комфортного проведення часу у наметі в обов’язковому порядку повинні бути вентиляційні отвори і віконця. При цьому вони повинні ще й захищати від попадання всередину намету опадів. Крім того, для запобігання виникнення конденсату, її внутрішня частина повинна «дихати». Якщо вибираєте намет для літа, подбайте про наявність москітної сітки, яка захищає від настирливих гостей.

ВИБІР НАМЕТИ. ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ, НА ЯКІ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ.

З основними властивостями наметів ми вже ознайомилися, тепер можна приступати безпосередньо до вибору.

Всі намети умовно можна поділити на кілька видів. У цій статті ми розглянемо п’ять найпоширеніших і затребуваних за типом призначення.

Намет «вихідного дня», для велопоходів, риболовлі, полювання і розважальних подорожей
Умови використання Основні вимоги Основні характеристики *
Зупинка в лісі, поблизу водойм, де практично відсутня вітер (переважно в теплу пору року). Обов’язковий захист від дощу, настирливих комах і комфортабельність перебування при тривалих зупинках.
 • Вітростійкість: слабка;
 • Каркас: пластиковий (фібергласовий);
 • Матеріал дна: переважно армований поліетилен;
 • Вага: повинна бути досить легкої (≈1,1 кг), якщо ви збирайтеся переносити її самостійно, а не перевозити в автомобілі;
 • Кількість шарів: однослойна.
Туристичний намет
Умови використання Основні вимоги Основні характеристики *
Туристичні походи різної складності, стоянки на море і на відкритій місцевості. Невелика вага, відмінна вітростійкість, надійність конструкції, захист від дощу, комах і забезпечення мінімального комфорту.
 • Вітростійкість: достатня;
 • Каркас: з додатковими дугами або консолями з дюралюмінію, які забезпечують додаткову пружність, міцність і довговічність;
 • Вага: повинна бути досить легкої, якщо ви збирайтеся переносити її самостійно, а не перевозити в автомобілі;
 • Додатковий параметр:невелика висота для забезпечення оптимальної вітростійкості.
Кемпінговий намет
Умови використання Основні вимоги Основні характеристики *
Автомобільний туризм, стоянка в кемпінгових таборах, зупинка на відкритій місцевості. Винятковий комфорт, висока вітростійкість, захист від дощу і комах.
 • Вітростійкість: помірна;
 • Каркас: товсті вуглепластикові або алюмінієві сегменти, що володіють необхідною міцністю і пружністю;
 • Вага: вага намету коливається від 7 до 20 кг, тому її слід перевозити в автомобілі;
 • Додаткові параметри: висота в людський зріст, просторість, наявність тамбура.
Намет для екстремального походу
Умови використання Основні вимоги Основні характеристики *
Гірські походи, сходження в умовах сильних вітрів і снігопадів. Підвищена вітростійкість, надійність, невелика вага, стійкість до УФ-випромінювання, підвищена водонепроникність.
 • Вітростійкість: висока;
 • Каркас: Володіє максимальною міцністю;
 • Тканина: Покривають спеціальним силіконовим покриттям, яке захищає від ультрафіолету і збільшує міцність матеріалу на 20-25%;
 • Вага: експедиційний намет від 3 до 6 кг. Штурмова намет (повинна бути максимально легкою).
Намет особливого призначення
Умови використання Основні вимоги Основні характеристики *
Зимова риболовля, зимові туристичні походи. Захист від вітру і холоду.
 • Вітростійкість: висока;
 • Каркас: високоякісний фіберглас або дюралюмінієвий сплав;
 • Вага: від 1 кг;
 • Додатковий параметр: підвищена вітростійкість, важливо наявність «спідниці» внизу тенту.

Тільки що ми з вами пройшли нелегкий шлях пізнання «наметового справи». І візьмемо на себе сміливість сказати: тепер ви не сумніваєтеся в тому, що зможете вибрати саме ту палатку, яка найбільше підійде для подорожей і якісного відпочинку.

Бажаємо вам зробити правильний вибір і радіти новому придбанню багато років поспіль!

* Примітка. Таблиці містять приблизні основні характеристики наметів і їх значення. При виборі та купівлі намети, будь ласка, уточнюйте необхідні параметри у консультантів.