Як торгуватися на східному ринку. Особливості відпочинку та шопінгу в Азії

287

Серед вітчизняних туристів, які воліють відвідувати країни Азії, особливою популярністю користується східний базар. Для одних східний базар – це можливість придбати недорогі гостинці і подарунки рідним і знайомим, для інших – це джерело неповторних вражень. Те, що торгуватися з місцевим продавцями майже безглуздо, розуміють тільки тоді, коли потрапляють в цей мурашник, що кишить торговцями. Вони справжні майстри, вони з першого погляду розуміють, скільки у потенційного покупця грошей, чи готовий він їх все витратити, придбає чи не придбає покупець не самий якісний товар, погодиться придбати дорожчий зразок і т. д.

Під східним базаром слід розуміти приватні торгові точки і великі ринки країн Близького Сходу, Північно-Східної, Південно-Східної та Південної Азії.

Особливо розвинений шопінг в таких країнах Сходу, як Арабські Емірати, Туреччина, Таїланд, Китай, Індонезія. Туристи, які планують поїздку на відпочинок в Азію , завжди прагнуть привезти звідти сувеніри або ті товари, які вважаються екзотичними у наших широтах. Адже кожній східній країні є те, чим можна здивувати своїх друзів по приїзду додому! Але ось як купити якомога більше сувенірів, не потрапивши на вудку хитрих торговців і не переплативши втридорога? І щоб, купивши недорогу путівку в Азію, не витратити всі свої заощадження (деколи рівні ціною бюджетної путівки) на східному базарі.

[do action=”h2-2″]Правила шопінгу в країнах Азії:[/do]

По-перше, місцеві торговці не повинні знати, де знаходяться ваші гроші. Тому краще всього буде розкласти їх по декількох місцях, наприклад, в гаманці для поточних витрат і таємному портмоне, про який ніхто не знає. Цінники на східних базарах – явище дуже рідкісне. Це дивує багатьох покупців. Насправді, для того, щоб дізнатися вартість товару, достатньо вказати на неї пальцем. Продавець зрозуміє відразу, але моментального відповіді не дасть. Він збільшить вартість в 3-5 разів і видасть ціну, яка набагато вище «ціни для своїх».

Висловити ціну можна по-різному. Майже всі знають англійську мову, тому 60 – це sixty. Якщо ефекту немає, то варто назвати ціну за цифрами, наприклад 147 – one four seven. Бажані цифри можна показати і з допомогою пальців. Можна набрати вартість на калькуляторі або мобільному телефоні. Деякі продавці володіють російською. Це, звичайно ж, найбільш вдалий варіант.

Будь продавець готовий до того, що з ним будуть торгуватися. Все-таки той, хто ефективніше торгується, має більше пошани і поваги. Можна шукати якісь виверти, щоб збити ціну, а можна просто використовувати мотивацію продавця. Він вже точно не хоче щоб ви купили такий же товар у сусіда-конкурента.

Перевірений і дієвий спосіб – залишити торг і піти. Якщо торговець готовий знизити ціну, то він обов’язково покличе і попросить повернутися. Якщо ж у відповідь на догляд не чути нічого, то, схоже, ціна дійсно реальна і відповідна якості. Можна подумати і повернутися за покупкою.

Таким чином, для того щоб східний базар залишився приємним спогадом, потрібно не показувати всіх своїх грошей, з повагою ставитися е продавцям, не дозволяти продавцю нав’язувати свою волю і просто слухати свій внутрішній голос і здоровий глузд. Виконуючи ці нескладні правила,