Як ловити і готувати уклейку (верховодки)

603

Для багатьох початківців рибалок саме з уклейки починається прилучення до вудки.

Ловити її дуже цікаво, та й рибка смачна, якщо її посолити і завялить, то в компанії друзів ваше частування завжди оцінять, будете собою пишатися.

Уклейка – це невелика зграєва рибка, яка мешкає в багатьох річках, водоканалах, ставках, озерах та інших водоймах наших широт, переважно біля поверхні води. Живиться уклейка практично всім продуктами харчування, що потрапляє у воду. Найчастіше ті мальки, які підпливають до самого берега водойми і на яких ми любимо дивитися, а іноді і кришити їм у воду хліб, – це саме мальки уклейки. Уклейку ще називають верховодка.

Ось так виглядає уклейка (верховодка)

Уклейку (верховодки) можна смажити (як мойву), в’ялити, робити з неї юшку або використовувати в якості приманки для більш великої хижої риби, наприклад, для лову окуня.

Техніка лову уклейки має свої особливості і вимагає не тільки майстерності володіння снастю, але і фізичної підготовки. Уявіть собі: на змаганнях, коли вже зовсім туго і клювання немає, завжди можна «втекти від нуля на уклейке.

[do action=”h2-2″]Як ловити цю рибку – уклейку?[/do]

Почнемо зі снастей. Дуже важливо правильно вибрати і обладнати місце лову. Найчастіше уклейку можна знайти на мілководдя або на підвітряного стороні водойми. Головне – отримати задоволення від риболовлі, тому треба зробити так, щоб нічого не заважало.

Місце варто вибрати без прибережних кущів, дерев та інших «неудобностей». Краще сидіти на досить простому розкладному стільчику. Садок треба мати з широкою горловиною, і важливо розташувати його на відстані витягнутої руки перпендикулярно від себе, щоб ви могли швидко струшувати рибу прямо над ним.

Так як уклейка не дуже обережна, то вудки можна використовувати від 1,5 (найкоротших) до 5 метрів, з глухою оснасткою, тобто без пропускних кілець.

Під рукою повинні перебувати відро з їжею, яку необхідно регулярно підкидати в місце лову маленькими порціями, і різні насадки.

Вудилища краще застосовувати жорсткі, щоб можна було швидко витягти рибу. Вудки купуйте з вуглепластика, цей матеріал легше і міцніше, ніж наприклад, склопластик.

Поплавці знадобляться легкі, з тонкими чутливими антенами. Загальновідомо, що вантажопідйомність поплавця для лову уклейки не повинна перевищувати 0,5 грамів.

Розташування вантажив на волосіні повинен бути рівномірний, щоб при забросе «дробинки» не плуталися між собою. Зовсім не обов’язково розсовувати їх на велику відстань, оскільки мова йде про дуже легкої оснащенні, яку риба і так практично не відчуває.

Нижче вантажив обов’язково повинен розташовуватися крихітний вертлюжок, до якого кріпиться повідець з більш тонкої волосіні – на 0,02 мм тонше основної. Вертлюжок також продовжує життя волосіні і повідця, запобігаючи їх скручування при довгій ловлі.Ось, мабуть, і всі основні практичні поради при лові уклейки.

[do action=”h2-2″]Як ловити уклейку (відео)[/do]