Як і куди іммігрувати (куди звалити)?

358

Тема еміграції (іміграції) стала гостро актуальною у світлі останніх подій як в Україні, так і в Росії. Про те, щоб покинути свою Батьківщину («звалити») і виїхати на ПМЖ в іншу країну, замислюється досить велика кількість людей. Але це не завжди так просто, як хотілося б…

[do action=”h2-2″]Що потрібно для імміграції[/do]

Для того, щоб виїхати на ПМЖ в іншу країну, потрібні виважені мотиви, рішучість і певні можливості. Для початку подумайте, чому ви хочете виїхати (звалити): вам не подобається клімат, люди, політична або економічна система? Наскільки вас це не влаштовує? Буде вам краще в іншій країні і яка країна підійде для проживання саме вам?

Коли визначитеся з вибором країни, починайте вивчати те, які можливості для імміграції вона може дати особисто вам. Легко туди потрапити, як там ставляться до іммігрантів, чи зможете ви знайти там роботу, влаштувати дітей на навчання, чи легко вам буде вивчити мову і головне – як отримати громадянство. Сподіватися на те, що ви там будете добре жити без громадянства (а тим більше нелегально) – досить нерозумно. Для цього не варто спалювати всі мости на батьківщині – достатньо поїхати в цю країну «на розвідку».

А от якщо ви вже знаєте мову, вивчили всі можливості для отримання роботи, тоді можна подумати про те, як продати нерухомість на батьківщині, як залишити тих, хто з вами поїде.

Перед прийняттям важливого рішення «куди іммігрувати», потрібно особисто побувати в тій країні, на яку ви поклали око». Недалекоглядно їхати жити в іншу країну, знаючи її тільки з чуток або фільмів.

Перед тим, як прийняти остаточне рішення про вибір країни для ПМЖ, здійсніть подорож в ці місця. Купуйте недорогий (гарячий) тур і вирушайте на відпочинок до Німеччини, Великобританії, Чехії, Кіпру, Фінляндії, США, Канади і т. п. Залиште на потім «туристичні стежки» і постарайтеся поспілкуватися з місцевими, подивитися своїми очима, як живуть люди в цій країні.

Добре, якщо у вас є родичі та друзі, які живуть за кордоном і готові вам допомогти. Завжди легше їхати до тих, хто вас чекає, ніж в абсолютно чужу країну без рідних і знайомих. Однак далеко не всі іммігранти ради своїми побратимам і прагнуть допомагати їм на новому місці – майте це на увазі і перед тим, як приймати рішення про імміграцію, і чесно обговоріть це питання з тими, до кого ви збираєтеся їхати.

[do action=”h2-2″]Куди найкраще іммігрувати[/do]

Більшість жителів пострадянського простору мріють (або мають реальну мету) іммігрувати в Америку або Європу. Життя в США, Канаді та розвинених європейських країнах є тим еталоном, до якого прагнуть багато.

Не менш популярним для жителів Росії, України і Білорусі є Ізраїль.

З європейських країн найбільш популярною для імміграції є Німеччина – за статистикою найбільшу кількість росіян в 2014 році виїхало на ПМЖ саме в цю країну.

Українці найчастіше стали замислюватися про імміграцію в сусідні країни (країни Західної Європи) – Польщу, Чехію та Угорщину. Також користується популярністю Канада, де знаходиться численна українська діаспора.

Останнім часом стало модним жити тривалий час у країнах Азії або на Гоа (Індія). Однак рідко хто прагне отримати там громадянство. В основному працює така схема: людина здає житло у великому місті (Києві, Москві) і на ці гроші знімає будиночок в Таїланді, В’єтнамі або на Гоа (благо, різниця в сумі дозволяє не тільки знімати там житло, але і майже безбідно жити на ці гроші).

[do action=”h2-2″]Імміграція або еміграція – як правильно?[/do]

Іммігрувати або емігрувати? Багато хто не задаються цим питанням і вживають просторічне «звалити». Але тим, кому цікавий цей момент, роз’яснимо, що імміграція відрізняється від еміграції.

Еміграція – це виїзд з країни з метою оселитися в іншому місці. Емігрувати можна звідкись, але не куди-то! Приміром – «емігрувати з Росії».

Імміграція – це навпаки – в’їзд в країну для постійного проживання (або довгого проживання, роботи). Іммігрувати можна в країну, але не з країни. Наприклад, «іммігрувати в Ізраїль».

Отже, якщо ви залишите свою батьківщину, то там ви будете називатися емігрантом (по відношенню до тієї країни, яку ви залишили), а іммігрантом вас назвуть в тій країні, в якій ви оселилися після цього. (Наприклад: «емігрант по відношенню до Росії і іммігрант в Німеччині»).