Владивосток – памятки та цікаві факти

409

Значну частину бухти Золотий Ріг займає великий далекосхідний місто Владивосток. Будучи найбільшим населених пунктів півострова Муравйова – Амурського, Владивосток знаходиться більш ніж в 9 тисячах кілометрів від столичної Москви. Сьогодні в міській агломерації проживає понад 800 тисяч осіб.

Території, на яких сьогодні стоїть населений пункт, були досліджені російськими мореплавцями в 50-х роках XIX ст., А вже в 1860 році команда корабля «Маньчжурів» почала будівництво військового поста, який дещо пізніше почав називатися Владивостоком. Розвиток поста проходило настільки стрімко, що всього через 19 років порт Владивостока був пов’язаний прямим пароплавним маршрутом з Одесою і Санкт – Петербургом. Офіційною датою присвоєння цього місця статусу міста є 1880 рік, а в 1888 році сюди з Хабаровки переміщається центр Приморської області.

Після будівництва Транссибірської залізничного маршруту і подальшого розвитку торговельного порту, Владивосток стає перевалочним пунктом для корейських і китайських бакалійних і побутових товарів. Іноземці купують на місцевих ринках високоякісну деревину і дари моря.

Під час Громадянської війни в місті висаджується десант іноземних інтервентів, і прибуває адмірал Колчак. У радянський час практично припиняється торгівля з іноземними громадянами, тому в зростанні Владивостока спостерігається застій, який припиняється незабаром після розпаду СРСР.

Пам’ятки Владивостока

Ще в 1884 році був відкритий Музей ім. Ст. Арсеньєва, який є найстарішим музеєм в Приморському краї. Крім археологічних та етнографічних артефактів в експозиції представлені геологічні зразки і картини відомих живописців. Частина залів виділена для проведення тимчасових виставок.

Владивосток вважається ключем до зауральским просторах Росії, тому не дивно, що під час морських боїв Великої війни ворожий флот всіма силами намагався оволодіти містом. У місті знаходиться музей – підводний човен С-56, яка є частиною масштабного меморіального комплексу «Бойова слава Тихоокеанського флоту».

З інших цікавих визначних пам’яток варто відзначити місцевий Залізничний вокзал, побудований за зразком московського Ярославського вокзалу. В первісному вигляді до наших днів дійшов особняк Бреннеров, цікаві також будівлі готелів «Золотий ріг» Версаль» і споруда з дивною назвою «Сіра кобила».

Владивосток знаходиться в красивому затоці і займає кілька островів, до яких ведуть такі унікальні мости, як Золотий і Російська.

Природа і місце розташування далекосхідного міста зробили його неповторним і єдиним у своєму роді. Владивосток – місто – мрія, який розкриє свої таємниці лише тим, хто по – справжньому цього хоче.

Цікаві факти про Владивосток:

  • Субмарина З-56, яка стоїть на Корабельній набережній і яку можуть споглядати всі охочі, має на своєму рахунку більше 10 потоплених фашистських кораблів.
  • Перший університет у Владивостоку з’явився в 1899 році, і називався він Східний інститут.
  • У Владивостоці є справжній Японський сад каменів, який створили майстри з Японії.
  • Найтепліший місяць у Владивостоці – серпень. Температура повітря в серпні може досягати позначки 25-26 градусів (але в середньому тримається на позначці 19,8 °C), а вода в морі прогрівається до 22 градусів за Цельсієм. Однак серпень – також і самий дощовий місяць року.
  • Абсолютний максимум температури у Владивостоці був зафіксований у Липні 1958 р.: +33,6 °C. Абсолютний мінімум температури: -31,4 °C (10 січня 1931).
  • Більшість жителів Владивостока воліє праворульниє машини, завезені з Японії. Близько 80% праворульних автомобілів зосереджено на Далекому Сході і в Сибіру. За статистикою, в Южно-Сахалінську таких автомобілів 98%, а у Владивостоці і Петропавловську-Камчатському – 97%
  • Місцеві жителі називають своє місто “Владіком”. До речі, також іменують своє рідне місто і жителі Владикавказа.

Фото Владивостока