Визначні памятки Чорногорії – що подивитися

405

Чарівна Чорногорія (Montenegro) в останні роки все частіше привертає до себе увагу туристів. Тут все створено для прекрасного відпочинку. Природа разом з жителями країни постаралися і створили практично райський куточок.

Тури в Чорногорію користуються підвищеною популярністю за рахунок порівняно невеликий ціни і безвізового в’їзду в країну. В цьому році в Чорногорію літають чартери з багатьох міст України, а не тільки з Києва.

Незважаючи на маленьку площу держави, практично вся територія вкрита різними визначними пам’ятками. У кожного туриста, який приїхав сюди, виникає питання, куди відправитися. Нижче описано кілька місць, які потрібно відвідати в першу чергу.

Головна визначна пам’ятка – це монастир Острог. Найвідоміше релігійна споруда всієї держави. Він був заснований в далекому сімнадцятому столітті, а назву свою отримав на честь Василя Острозького. Цей чоловік пройшов важкий шлях служіння Господу, і своїм праведним життям і діяльністю заслужив повагу оточуючих.

Монастир розташований в горах на висоті близько дев’ятисот метрів. Незвичність полягає в тому, що монастир ніби вбудований в прямовисну скелю. Кожен бажаючий може прогулятися тут і поговорити з монахами. Будова знаходиться в тридцяти кілометрах західніше від Подгоріци.

Ще одна незвичайна пам’ятка називається міст Джурджевича. У свій час він був найвищим автомобільним мостом по всій Європі, але в 2004 році він втратить це звання. Ажурний міст, як його називають за естетичність форм, розташований на висоті 160 метрів.

Пам’ятка була створена тутешнім архітектором Лазарем Яуковичем. Сталося це ще в тридцяті роки минулого століття. У воєнні роки зодчий заклав бомбу в один з прольотів. Це було зроблено для того, щоб через нього не могли переправлятися ворожі війська, але при необхідності його можна було відновити за короткі строки.

Любителі природи обов’язково повинні відвідати Дурмітор. Цей національний парк був відкритий ще в 1952 році. Туристи можуть побачити тут близько 750 джерел, а також вісімнадцять льодовикових озер.

Також тут можна насолодитися красою каньйону річки Тара. За своїми розмірами він посідає друге місце у світі і поступається лише знаменитому Гранд-Каньйон в Сполучених Штатах Америки. Глибина каньйону в Чорногорії коливається в районі 1000-1300 метрів. Весь каньйон досі не досліджено до кінця. Тут налічується надто багато печер, поглиблень і скель. У 1980 році парк був узятий під захист організації ЮНЕСКО.

Ті, хто ще не був у Чорногорії, просто зобов’язані відвідати це чудове держава.