Відпочинок в Затоці на Чорному морі (Одеська область, Україна) – альтернатива Криму

434

Тим, хто в цьому році не зможе (чи не схоче) поїхати на відпочинок в Крим, доведеться шукати альтернативні варіанти. Альтернатив Криму в Україні, на жаль, небагато – це курорти Чорного моря в Херсонській, Миколаївській і Одеській областях. Одним з таких курортів і є Затока (селище міського типу в Білгород-Дністровському районі Одеської області).

Затока привертала туристів і в розпал популярності Криму. Затока – це кілометри піщаних пляжів з зручним заходом в морі, що прекрасно підходить для відпочинку з дітьми. У Затоці немає скелястих берегів і небезпечних каміння, але при цьому є ласкаве море і цілюще морське повітря, а морська живність чимось нагадує кримську – тут водяться чорноморські бички і раки-самітники. Є в Затоці і дрібні крабики, за якими потішно спостерігати.

Природа Затоки не така багата, як, приміром на Південному березі Криму – вона більше нагадує природу Західного кримського узбережжя в районі Євпаторії. Однак тут є своя пам’ятка – Дністровський лиман. По суті Затока – селище, який розташований на косі, з одного боку якої Чорне море, а з іншого – лиман. Причому від лиману до моря йти не більше 5-ти хвилин.

Однак купатися можна тільки в море – вода лиману застоюється і навряд чи придатна для купання, а береги лиману поросли очеретом. Зате тут рай для любителів рибної ловлі. Тут відмінно ловляться бички, лящ, окунь, судак. Багато турбази надають в оренду рибальське спорядження, з містками для рибної ловлі теж проблем в Затоці немає. Тому, поки дружина і діти купаються і засмагають, можна сходити на риболовлю!

Дністровський лиман

Екскурсії з Затоки

Любителям екскурсій рекомендую з’їздити подивитися місцеві визначні пам’ятки.

Однією з найбільш вражаючих визначних пам’яток є Білгород-Дністровська фортеця. Вона розташована всього в 20 километрахот Затоки, так що дістатися туди легко навіть на маршрутці. Фортеця досить добре збереглася і там можна провести цілий день! Не забудьте взяти з собою фотоапарат.

Поїздку в фортецю Білгород-Дністровська можна поєднати з екскурсією на завод Шабських вин в селищі Шабо – це селище лежить якраз на півдорозі з Затоки в місто Білгород-Дністровськ. На заводі Шабських вин (Центр культури вина «Шабо») ви зможете ознайомитися з основами виноробства і продегустувати місцеві вина – до речі, дуже непогані, не гірше кримських!

шабские вина

Завод шабських вин в Шабо

З затоки також можна з’їздити в Одесу та Ізмаїл. В Одесу з Затоки можна дістатися маршрутками №№ 560 та 565 (ходять до ж\д вокзалу в Одесі) або на електричці (близько 2-х годин).

Ціни на відпочинок в Затоці не надто високі (це стосується мінімальних цін на номери без зручностей). Можна зняти недороге житло (від 50 грн. за людини) в приватному секторі або скористатися послугами численних туристичних баз. Єдиний мінус Затоки в тому, що тут майже немає комфортабельних готелів і понад 70% житла – це дерев’яні будиночки зі зручностями на вулиці. Так що якщо ви хочете відпочивати в Затоці з комфортом – варто заздалегідь забронювати номер із зручностями і подбати про харчування (зняти номер з харчуванням в їдальні, оскільки готувати самостійно там дуже незручно).

Морі в Затоці порівняно чисте (не гірше, ніж у Криму), пляжі широкі і хороші – помістяться всі. З розваг тут є дискотеки, бари, кафе. В Центрі Затоки є красива набережна, де можна погуляти і накупити сувенірів.

Ми відпочивали в Затоці в минулому році (2013). Приїхали в Затоку на початку осені – 1 вересня. Людей було набагато менше, ніж влітку, але ось купальний сезон в цей час як раз підходить до кінця – погода зіпсувалася, почалися дощі і похолодало, а більшість турбаз і кафе стали закриватися. Так що найкращий час для відпочинку в Затоці – це липень-серпень.

Затока осінь – досить людно, але вже прохолодно