Відпочинок в Закарпатті

290

Той, хто хоч раз бував у Закарпатті і насолодився величною природою цього краю, напевно запам’ятає на все життя-це подорож. Дикі гори, вкриті незайманими лісами, п’янкий свіже повітря, дивовижні пам’ятки архітектури і гостинні горяни – все це не може не підкуповувати. Вибираючи відпочинок в Закарпатті, багато мандрівники сподіваються підлікуватися на лоні природи, але завжди знаходять тут значно більше.

Чарівна історія

Якщо історія не залишає вас байдужими, їдьте прямо в Мукачево. Пам’ятник давньої архітектури, замок Паланок, допоможе вам зануритися в атмосферу Середньовіччя. Підносячись над містом, він був у свій час головним оборонною спорудою і пережив не одну облогу ворожих військ. Коли йдеш по кам’яних сходах замку, здається, що вони ще зберігають відгомони тих епохальних битв. А піднявшись на високі стіни, можна побачити дивовижну панораму міста внизу.

Цей дивовижний гірський край багатий пам’ятниками архітектури. Ще одна перлина Закарпаття – замок Шенборна в Берегово, колишня літня резиденція берегівських правителів, графів Шенборнів. Тепер, через майже 3 століття в замку розташувався винзавод і виготовляються кращі марочні вина, відомі своєю високою якістю не тільки в регіоні, але й далеко за його межами. Якщо ви зробили поїздку та відпочинок у Закарпатті, не забудьте відвідати це затишне середньовічне гніздечко та скуштувати справжнього закарпатського вина.

Для тіла і духа: відпочинок в Закарпатті

Крім своїх історичних пам’яток, Закарпаття славно численними курортними зонами, зокрема, термальними джерелами. Унікальний клімат, передгірний район – все це сформувало безліч природних водних заповідників з теплою, збагаченої лікувальними мінералами водою. Сюди їдуть лікуватися від усіх хвороб люди з усієї України і навіть з інших країн.

У Закарпатті є кілька дуже відомих джерел з термальними водами. Найпопулярніші з них розташовані в місті Виноградів. В останньому існує цілий санаторій-профілакторій, який так і називається “Теплиця”. Він обладнаний за останнім словом рекреаційного сервісу: затишні сучасні будиночки, доглянуті басейни з цілющою водою, лікувально-профілактичні процедури. І все це – на лоні природи, в оточенні пухнастих карпатскихсмерек.

Відпочинок у Закарпатті принесе вам багато радості і енергії. Занурившись в такій джерело з теплою, лагідною і омолоджуючою водою, ви назавжди змініться не тільки тілом, але і душею: отримаєте заряд бадьорості і справжнього гірського життєлюбства, адже саме в горах проживають справжні довгожителі. І не біда, що ви пробудете в Закарпатті лише деякий час, – цей чарівний куточок землі сповнений вікової сили і здоров’я і завжди радий поділитися цим незліченним багатством зі своїми гостями.