Відпочинок у Феодосії (спогади)

361

Як було в Криму пару років тому…

Одне з незабутніх авто-подорожей по Криму, а саме східній його частині, ми почали з зупинки на пару днів у Феодосії. В принципі, метою двотижневої поїздки було відвідування ще й Орджонікідзе, Керчі, узбережжя Азовського моря, а у Феодосії ми вирішили насолодитися спокійним і невимушеним пляжним відпочинком.

Місто зустріло нас приязно і з перших хвилин перебування занурив в затишну атмосферу провінційного курорту. Історичний центр Феодосії помережаний компактними вуличками, переплетення яких, деколи носять нелогічний характер. Але старовинна архітектура, велика кількість рослинності, бульварів, скверів і парків по достоїнству оцінять любителі піших прогулянок.

Всі пам’ятки Феодосії навряд чи вдасться обійти за один день. Втомившись з дороги і відклавши всі походи на наступний, ми вирушили до місця проживання. До речі, таких місць у Феодосії більше ніж достатньо. Готелів, готелів і пансіонатів налічується близько шістдесяти, а так само незліченна кількість квартир і приватних будинків для оренди відпочиваючим. Є житло на будь-який смак і гаманець.

Про винаймання квартири на три дні ми заздалегідь домовилися з господарем, так що їхали безпосередньо до нього. Ну, мовляв, не сподобається – знайдемо ще. Але ми не помилилися. Господар привітно зустрів нас, під’їхавши на своїй машині до великої розв’язки, щоб супроводжувати до місця особисто, а не пояснювати «на пальцях» як добиратися по телефону. Так і розташувалися ми втрьох, у двокімнатній квартирі з усіма зручностями і гарним ремонтом за дуже помірну плату.

Зараз, судячи по сайтах в інтернеті, ціни на оренду квартир у Феодосії не сильно підвищилися. Подивитися ціни на квартири подобово у Феодосії можна, наприклад, тут: http://feo.sdamnaleto.com/

Не обійшлося без комічної ситуації яка лише ілюструвала відповідальність господаря квартири. Справа була так: оглядаючи нашу кімнату в присутності господаря, я машинально спробував включив одну з нічних ламп. Вона не включилася. Не надавши жодного значення цієї дрібниці, я продовжив розбір речей. Господар кудись мовчки зник. Через п’ятнадцять хвилин у дверях з’являється господар квартири з запасними лампочками, подовжувачем, інструментом, і починає посилено приводити освітлювальний прилад в робочий стан. Як пізніше з’ясувалося, він помітив, як я безуспішно намагався включити лампу. Ось такий сервіс.

Квартирка ця знаходилася в п’яти хвилинах ходьби від відомого Золотого пляжу Феодосії, з видом з вікон на море. Це північна околиця Феодосії. Золотий Пляж воістину величезний. Ця багатокілометрова піщана берегова лінія знаходиться віддалік від багатолюдного центру міста, представляючи собою ідеальне місце для спокійного і вільного відпочинку, особливо з дітьми. Тут легко знайти куточок для усамітнення, одночасно користуючись усією пляжною інфраструктурою і благами цивілізації.

Якщо вас цікавлять широкі піщані (а не галькові, як в центрі Феодосії) і тихі (без шуму поїздів) пляжі, то краще зняти житло поруч з Золотим пляжем. Звідси досить зручно їздити на екскурсії в центр міста – всього кілька зупинок на маршруті.

Де знаходиться Золотий пляж у Феодосії (карта)