Відпочинок на воді озера і водойми Київської області

474

Самий недорогий, але класний відпочинок. Як недорого відпочити на природі недалеко від Києва. Відпочинок на водоймах (річка, озеро).

Цей рік виявився не найкращим для подорожей – військові дії на території України, підскочив курс долара, підвищення цін – все це завадило багатьом поїхати на свій звичний відпочинок. Ті пару мільйони українців, які, як і ми, воліли щороку їздити на відпочинок в Крим або на Азовське море, тепер змушені в терміновому порядку шукати недорогі альтернативи Криму.

Однак при найближчому розгляді все закордонні курорти виявляються значно дорожче самостійного відпочинку в Криму, в Криму ціни теж піднялися (мається на увазі бюджет для відпочинку «дикуном»), в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях на пляжах Чорного моря влітку зайняті навіть стоячі місця, а у вересні там вже холодно купатися. Загалом, відпочити недорого і більш-менш безлюдно стало важче. Значить, пора розпаковувати намет і спальник і вирушати на відпочинок до водойм (річок і озер) недалеко від свого міста.

Місць для купання в межах Києва небагато – більшість звичних киянам пляжів – на Дніпрі (Гідропарк, Труханів острів, озеро Тельбін, Міністерка, озера в Пущі-Водиці – не відповідають санітарним нормам. Ні, звичайно ж, люди не перестають там купатися, але спокійно відпочити з наметом або порибалити тут не вийде. В крайньому разі в ці місця можна виїхати на 1 день з шашликами.

Купатися в Дніпрі не дуже приємно, а от для шашликів – саме відповідне місце!

Для шашликів непогані місця є і на Київському морі, але ось для риболовлі та купання особисто мені ці місця не подобаються – я віддаю перевагу проїхати трохи далі і відпочити на Десні або на небагатолюдних озерах.

Щоб добре провести час біля води, покупатися, позасмагати, відпочити від суєти і людей, доведеться шукати місця в 100-200 км від Києва. Краще пошукати місце заздалегідь, так як на карті ви не побачите, наскільки заріс берег, можна до нього під’їхати на машині і не цвіте там вода. Багато озера, які ми з’їздили в Макарівському районі (в бік Житомира, Ірпеня, Бучі), зарості так, що зайти у воду практично нереально, а на двох-трьох вузьких заходи вже розташувалися відпочиваючі.

Макарівське водосховище – місця безлюдні, але без човна важкодоступні

Якщо не хочете витрачати свій дорогоцінний час і їздити по області у пошуках хорошого водоймища, можна відправитися у водні походи з групою. Це можуть бути походи по своїй області або подорож в іншу область і навіть іншу країну – адже багато цікавих місць для водного відпочинку знаходяться в Росії і Білорусі.

Ми ж поки не плануємо їхати за межі України і навіть області – будемо відпочивати на Десні та її притоках. Для риболовлі, переміщення на інший менш людний берег і сплавів по річці ми купили надувний човен.

човен надувний Колібрі 280 метрів на 2 – 3 людини

Ціна середньої за розмірами човни без двигуна, але з транцем і цільним підлогою (таку човен поміщаються 2-3 людини) – близько 4 – 4.5 тис. гривень, що набагато дешевше повноцінного тижневого відпочинку на найдешевшому закордонному курорті. Зате така човен послужить вам не один рік! Тепер можна не думати про те, як купити недорогу путівку або заощадити на поїздці за кордон. З човном навіть недалеко від Києва завжди знайдеться маса цікавих занять! Лише б погода не підвела…

[do action=”h2-2″]Відпочинок на озерах (Макарівський район, Київська область) на човні Колібрі КМ-280[/do]