Види відпочинку на Уралі і уральські таємниці

376

Урал знаходиться на стику Європи і Азії, і по суті, є межею між цими двома регіонами. Урал – настільки великий регіон, що його розділяють на Західний, Північний, Середній і ще 2 регіону – Передуралля та Зауралля.

Клімат на Уралі – гірський, так як Уральські гори мають протяжність більше ніж 2500 км і займають майже весь регіон.

Цікаво, що Уральські гори в давнину пов’язували з Гиперборейскими горами – місцем проживання давньої могутньої цивілізації, яка передувала нашій. Тому Урал овіяний міфами та легендами, як стародавня колиска людства. За деякими джерелами біла раса аріїв поширилася по всьому світу саме з Уралу. Тому регіон досі як магнітом притягує до себе різних шукачів пригод, практикуючих езотериків і любителів містики.

Як можна відпочити на Уралі – види відпочинку

Відпочинок в горах

Урал – роздолля для любителів відпочинку в горах. Влітку можна влаштовувати багатоденні походи, милуючись неймовірними захоплюючими краєвидами гір, а взимку – кататися на лижах.

Відпочинок на озерах уральських

На Уралі налічується кілька тисяч найчистіших озер – як солоних, так і прісноводних. На берегах уральських озер ще з часів СРСР працюють санаторії і будинки відпочинку, а зараз там побудовані котеджі. Загалом, відпочинок на будь-який смак і гаманець. На озерах Уралу можна не тільки купатися і загоряти, але і ловити рибу.

Активний відпочинок на Уралі

Урал – прекрасне місце для активного відпочинку. До активного відпочинку відносяться походи в гори, катання на велосипедах, сплави по річках, лижні походи і т. п. До активних видів відпочинку можна віднести і екстремальний відпочинок, наприклад, скелелазіння, вітрильний спорт, дослідження печер, віндсерфінг, водні лижі. Все це поширена на Уралі.

Екскурсійний відпочинок

Багато турфірми пропонують екскурсійні тури по природних пам’яток Уралу. Популярністю користуються поїздки в національні парки Таганай і Зюраткуль, екскурсії до гарячих джерела Тюмені, крижаній печері в місті Кунгуре, «Оленячим струмкам», містичного озера Тургояк. Користується популярністю серед туристів офіційна кордон Європи та Азії, де встановлені спеціальні обеліски.

Відпочинок на природі

Крім пікніків біля багаття і наметового відпочинку, на Урал їдуть за грибами і ягодами. Незаймані гірські ліси рясніють цими цінними для людини в наш час ресурсами.

Паломницький туризм на Уралі і походи до місць Сили

Урал знаменитий не тільки міфами про Гіпербореї, від якої, мабуть, не залишилося матеріальних свідчень. А ось древнє місто Аркаїм, який вважається духовним центром Уралу і найдавнішим збереженим містом на території сучасної Росії – цілком матеріальний і при цьому добре зберігся.

Вид Аркаїма з висоти

Аркаїм був виявлений в 2 км від селища Олександрівського Кизильского району Челябінської області порівняно недавно – у червні 1987 року. Тепер він став місцем паломництва прихильників надприродного, космоэнергетов і езотериків різного спрямування. Аркаїм також називають «російським Стоунхенджем».

Ще одним місцем Сили на Уралі вважається острів Віри, який розташований посередині озера Тургояк (Челябінська область). До речі, озеро Тургояк також знаходиться в розломі земної кори, як і Аркаїм, і володіє певною енергетикою. На острові Віри були знайдені стародавні мегаліти (приблизно IV тис. до н. е.). Дольмени та менгіри острова Віри схожі з мегалитическими спорудами на Півдні Росії – в Геленджику.

Озеро з островом

Челябінська область з недавніх пір славиться не тільки своїми суворими жителями» і стародавніми пам’ятниками, але і гучним Челябінським метеоритом. І хоча вчені стверджують, що нічого містичного в цьому метеориті немає (після дослідження безлічі його уламків), паломницькі тури в Челябінську область до озера Чебаркуль не вичерпуються. До речі, в жовтні цього року основний шматок метеорита (вагою близько 500 кг) все-таки підняли з дна озера!

подняли челябинский метеорит

Ось він який, челябінський метеорит!