Відгук про поїздку до Вєтнаму

388

В’єтнам нам дуууже сподобався. І ось чому.

У країні багато пагод (це такі багатоярусні башти, використовувані як храми), драконів і будд всіляких розмірів і видів. У лежачого величезного будди в Нячанге (це місто-курорт) – красиві п’яточки зі свастикою, яка насправді – знак сонця або нескінченності. А ще біля цього лежня ми зустріли в’єтнамця-здирника:) Він спочатку показував, в яких місцях треба погладити будду, потім сунув нам в руки за тліючої паличці-вонючке і сам нас сфотографував. А потім нахабно вимагав гроші:) Маленькій грошики йому було мало – вимагав велику! Довыпендривался до того, що ми просто від нього втекли.

Пагода Тьєн Го у Хюе (В’єтнам)

П’яточки Будди

Головний транспорт у В’єтнамі – мопед. Навіть у самому маленькому селищі вулиці бувають забиті мопедиками настільки, що треба примудритися між ними проскочити через дорогу. При цьому всі сигналять (не нам), згортають шиї, посміхаються і махають руками (а це вже нам:) ).

Жінки у В’єтнамі постійно носять широкі пов’язки на обличчі, одні очі видно. Ми думали спочатку, що із-за пилу, але ні – хочуть бути білошкірими і захищаються від сонця. Доходить до фанатизму – в’єтнамська крислатий капелюх-циліндр, намордничек, шарф на шиї, куртка з довгим рукавом, рукавички, штани або колготки, і все це на одній людині в 30-градусну спеку:) А ще нам розповідали, що у них +15 – це заморозки, народ одягає теплі куртки, а діти вже не йдуть в школу.

На багатьох магазинах висять клітки з пташками. Там прийнято цих пташок купувати і тут же випускати – на щастя.

птички в клетках вьетнам

А ще там море смачних фруктів за смішними цінами. Ми найбільше налягали на манго і арбузики:) Кокоси ми теж пробували – особливо смачно, коли з холодильника.

Ще одна забава: вважати в’єтнамські грошики – донги. 100 доларів – 2 мільйони! Чик – і ти мільйонер:)

Головні радості у в’єтнамців – рис і морепродукти. Все море всіяне човнами і човниками. Човни вони фарбують в красивий синій колір, від чого вони виглядають дуже нарядно. А люди бідніші ходять в море на смішних плетених тазиках з одним веслом. Це з давніх пір повелося – колись був податок з кожного носа (тобто човни), в’єтнамці і придумали човники без носа, щоб заощадити. Рулять такий човном-тазиком стоячи і тримаючи весло перпендикулярно човні – здалеку схоже на качку.

Креветки розміром з маленьку собачку продавалися біля пляжу. Вони ну просто величезні і грізно ворушать лапками, тому я побоялася навіть взяти живу в руку. А варену – запросто. Креветки офігенно смачні, хоч і дорогі. Дорогі в’єтнамськими мірками, звичайно, – у нас навіть страшно уявити, скільки б коштували.1 кг – 500 000 донгів (25 доларів). На1 кгзатягивают 3-4 такі креветки. А оскільки ми їли смачну і правильну їжу, то не потовстіли і навіть трохи схудли:)

Наш готельчик у В’єтнамі – це кілька одно – і двоповерхових вілл. Територія невелика, але там красиво, затишно і зелено. Самий шик особисто для мене – постіль-рушники-халати змінюють КОЖЕН ДЕНЬ! І воно все білосніжне. Балдьож:)

У готелю свій шматок міського пляжу. Так пишуть на сайтах. Насправді міський пляж практично порожній: пісок, пальми, море і мало людей – казка казкова:)

Нячанг Вьетнам пляж

Сама класна екскурсія була в місто Далат – він у горах, його будували французи, щоб там відпочивати і оздоровлюватися. Його називають містом квітів (там багато «холодниц» – виглядають як теплиці, але будують їх, щоб захистити квіти від сонця), містом любові, в’єтнамським Парижем (там навіть є своя Ейфелева вежа – телевишка, трохи й справді схоже:) ), європейським акцентом.

За 2 дні, крім відвідування Далата, ми каталися на страусів та слонів. Ви б бачили цей заїзд! Страус під Сашиными 105 кг як перелякався, як ломанувся, що Сашко аж повис у нього на хвості! За ним побігли слідом два переляканих в’єтнамця – вже не знаю, за кого вони більше переживали – за Сашу або за страуса. Коротше, справив фурор:) А коли я сіла на цього ж страуса, він почимчикував повільно і чинно, при цьому щипав траву і, пардон, пукал – скотина одним словом:)

Ще каталися на великій канатній дорозі над хвойним лісом, на прикольних гірках, бачили 2 водоспаду, стріляли з лука, а черговий біля пагоди ми знайшли лавочку з моїм прізвищем – судячи з того, що таких там кілька, це подарунки від меценатів з різних країн:)

Дуже весела розвага в Далаті – вбиратися і фотографуватися в національних костюмах.

Далат на цьому не закінчився – ще був Крейзі Хауз (в’єтнамський привіт Гауді:) ) і дуже красива пагода з різнобарвних скелець і битого посуду.

Єдине, що нам не сподобалося – віза до В’єтнаму для громадян України. Спочатку потрібно отримати від них запит – це коштує 25 доларів, потім в аеропорту заповнюєш анкету, вклеиваешь туди фото (треба з собою привезти) і доплачиваешь ще 45 доларів. І гроші, і час шкода. Нашим дипломатам – велике фе. А ось росіян пускають безкоштовно.

Все:)