В Україну йдуть зимові холоди і заморозки

335

Кінець жовтня та початок листопада дали киянам та жителям України фору в плані теплих деньків. Напевно, це в залік аномально холодної вересня. Але всякої форе рано чи пізно приходить кінець. Ось і тепла погода в Україні не може тривати вічно (хоча насправді дуже б хотілося, щоб зима у нас була приблизно як в Греції – менше б витрачалися на одяг і обігрів приміщень).

[do action=”h2-2″]Заморозки в Україні[/do]

До наступних вихідних (вірніше – через вихідні) – 16-17 листопада в Центральній Україні обіцяють заморозки. У Східній і Західній Україні ситуація така ж: приміром, у Донецьку та Львові заморозки теж прийдуть до наступних вихідних.

У Ялті (АР Крим) до середини листопада також прогнозують холоду – температура знизиться до 1 градуса тепла вночі та 10-11 градусів тепла вдень (інформація про прогноз погоди у Києві, Львові та Донецьку взято з сайту www.meteoprog.ua – джерела прогнозів погоди в Україні та у світі).

Тому найближчі вихідні (9-10 листопада) по суті стають останніми теплими днями, коли можна вибратися на природу, закрити шашличний сезон, покататися на велосипеді (якщо не буде дощу) або позбирати гриби. Гриби вже, правда, майже відійшли залишилися лише опеньки і зрідка трапляються польські. Але прогулятися по лісі можна і без грибів – сосни і їли все також зелені, а повітря все одно краще, ніж у місті!

[do action=”h2-2″]Як зміниться клімат України через 50 років?[/do]

Вчені прогнозують підвищення середньої температури в Україні до 2060 року, однак це підвищення буде незначним – всього на 2 градуси. Однак навіть за цих двох градусів зима стане трохи коротше, а південь України – пустынней. Але теплого середземноморського клімату Україні, мабуть, у цьому столітті ніяк не бачити, а шкода…

[do action=”h2-2″]Пустелі України[/do]

Зараз в Україні є 1 пустеля. Розташована вона в 30 км на схід від Херсона (південь України) і називається Олешківські піски. Українська пустеля має довжину 30-40 км з півночі на південь і до 150 км з заходу на схід.

Алёшковские пески пустыня в Украине

Цікаво, скільки ще пустель виникне в Україні із-за глобального потепління? Хоча глобальне потепління – не найбільший ворог. Якщо економіка України й далі буде розвиватися відносно лише великих міст, то незабаром на місці численних сіл і селищ з родючим чорноземом теж утворюється пустеля без єдиного жителя, у той час як уряд Арабських Еміратів надійшло зовсім навпаки – побудувало міста мрії на місці пустель.

А ще одна «пустеля» утворилася на території України з-за Чорнобильської катастрофи 1986 року. Досі в «зону відчуження» не пускають жителів, там проводяться лише короткочасні екскурсії і працює персонал відновлюється атомної станції. Зате тепер тваринам там роздолля! Можливо, Чорнобильська зона незабаром стане офіційним природним заповідником. Цю ідею, до речі, вже озвучили в Мінприроди України.

[do action=”h2-2″]Фільм про тварин Чорнобиля:[/do]