Улюблені місця в Криму – Севастополь: Херсонес, Балаклава, Фіолент

355

Тепер, коли одні святкують «КРЫМнаш», іншим залишається тільки згадувати дні, проведені в Криму. Не знаю, хто з українців наважитися поїхати у цьому році у Крим, але ми поки виключили його зі списку найближчих поїздок.

Останній раз в Криму ми були здавалося б зовсім недавно – восени 2013. І потрапили туди зовсім незаплановано – відпочивали в Затоці (Одеська область), але дощова погода вигнала нас з насидженого місця і, будучи повністю вільними у виборі напрямку для подорожей, ми сіли в машину і поїхали в місто, яке назавжди підкорив наше серце – місто Севастополь.

Так виходило, що навіть не плануючи поїздку туди, ми майже завжди виявлялися в Севастополі. Відпочиваючи у Феодосії або Орджо, ми сідали на автобус чи авто і вирушали на пару днів в Севастополь.

Улюбленим місцем у Севастополі для мене однозначно є Херсонес. Мені здається, що я могла б там жити вічно – дайте мені оселитися в одному з будиночків, побудованих для археологів, і я б навіть не виходила за межі Херсонеських стін.

Другим за значимістю місцем у Севастополі для мене є мис Фіолент – неперевершеної краси місцевість з цими скелями і що затесалися серед них маленькими пляжиками.

Буваючи в Севастополі, я ніколи не пропускаю можливість ще раз пройтися до болю знайомими стежками Херсонеса і хоча б постояти поруч з маяком на Фіоленті (на пляж потрібно досить довго спускатися і підніматися – не завжди погода до цього розташовує).

Третім улюбленим місцем у Севасе я вважаю Балаклаву і фортеця Чембало, звідки відкривається мальовничий вид на Балаклавську бухту.

Фортеця Чембало

Щоб познайомитися з Севастополем і Херсонесом, краще всього зняти квартиру в Севастополі – наприклад, в районі Стрілецької бухти або в центрі міста. А ось для спокійного пляжного відпочинку рекомендую зняти житло на Фіоленті – там розташований величезний дачну ділянку, де туристів чекають безліч приватних готелів та апартаментів.

В самій Балаклаві пляжу як такого немає – на міському бетонному пляжі в Балаклавській бухті краще не купатися через розвиток судноплавства. Ті, хто відпочиває в Балаклаві, кожен день їздять або ходять на Золотий або Срібний пляжі і знімають житло в самій Балаклаві.

Ціни на житло на Фіоленті, Балаклаві і в самому Севастополі приблизно однакові, так що краще вибирати житло ближче до пляжу, якщо вже ви приїхали у Крим для пляжного відпочинку. А ось для екскурсій більше підійде центр Севастополя – там на кожному кроці за помірну ціну можна придбати тур в будь-який куточок Криму або здійснити самостійне подорож.