У Туреччину з України без закордонного паспорта – чи правда це?

263

В Туреччину без віз і без закордонного паспорта – найгарячіші новини туризму!

14 березня 2017 року Туреччина та Україна підписали угоду про взаємний безвізовий в’їзд за внутрішніми паспортами (пластиковими ID-картами)

Що це означає?

Ця угода означає, що громадяни України відтепер можуть в’їжджати (на термін до 90 днів) або прямувати транзитом до Туреччини без закордонного паспорта, але тільки у випадку якщо вони використовують внутрішній паспорт України нового зразка у вигляді пластикової ID-картки, що містить безконтактний електронний носій інформації (чіп). Угода двостороння, а це означає, що громадяни Туреччини також мають можливість в’їжджати в Україну без закордонного паспорта, за ID-карт.

Якщо ж у вас старий внутрішній паспорт (у вигляді книжечки), то для поїздки в Туреччину вам знадобиться додатково закордонний паспорт.

Потрібна віза в Туреччину іншим громадянам України?

Віза в Туреччину для українців, якщо у них є діючий закордонний паспорт, але немає внутрішнього паспорта нового зразка (у вигляді ID-картки) – не потрібна. Візовий режим між Україною і Туреччиною був скасований влітку 2012 року і діє донині. В аеропорту Туреччини замість візи ставлять тільки штампи про в’їзді-виїзді.

Туреччина стала першою країною, в яку українцям дозволено в’їзд за внутрішніми паспортами (нового зразка). При цьому Білорусь і Росія не визнають ID-картки в якості паспорта та не пропускають з такою карткою через кордон.

Про те, що таке ID-паспорт з чіпом, як його отримати і в чому його плюси і мінуси – читайте в наступній статті.

Також вас може зацікавити: “ТОП 10 безвізових країн в 2017 році”.