Цікаві факти про Португалії

583

Португалія – найзахідніша країна Європи.

Майже половина населення Португалії проживає у двох містах: Лісабоні і Порту.

На португальською мовою розмовляє близько 232 мільйонів людей по всьому світу.

Столиця Португалії – Лісабон – розташований в 30-ці найзручніших для життя міст світу.

Лісабон є одним з найстаріших міст світу. Його історія налічує більше 20 століть! Місто на сотні років старша Лондона, Парижа і навіть Рима.

Столичний регіон Португалії входить в ТОП-10 найбагатших в Європі.

Португальська мова є офіційною в 9 країнах, у тому числі і в Бразилії. Португальська – один з найпоширеніших мов світу.

Португалія – батьківщина всесвітньо відомого напою «портвейн».

Слово «Португалія» вперше було згадано в 868 році. Країна була утворена навколо міста Порту, який і дав назву Португалії.

Англо-португальська мирний договір, підписаний у 1373 році, є найстарішим у світі і дотримується до цих пір.

У 1761 році колоніальна держава Португалія першою в світі виступила за скасування рабства. Цей факт був зафіксований ще за півстоліття до того, як до цього прийшла Іспанія, Франція, Великобританія і США.

У Португалії – найдовший міст у Європі − Міст Васко да Гама. Його довжина складає 17,2 км, у тому числі 0,829 км основного мосту, 11,5 км віадук, і 4,8 км під’їзних доріг.

Португалія стала членом Європейського Союзу в 1986 році.

Університет Коїмбра, створений в 1290 році, є одним з найстаріших університетів Європи.

Португалія – країна мореплавців. Це країна, що почала епоху великих географічних відкриттів. Натхненником географічних відкриттів вважається португальська інфант Генріх, прозваний Мореплавцем (1394-1460 рр.). Саме Генріх організував багато морські експедиції і заснував обсерваторію і навігаційну школу, де кращі за тих часів математики і картографи готували майбутніх підкорювачів світу. Експедиції Генріха Мореплавця відкрили ряд островів біля західного узбережжя Африки (острів Мадейра), Азорські острови, острови Зеленого Мису, обігнули мис Бохадор, мис Кабо-Бланко, досліджували гирла річок Сенегал і Гамбія. Карти, які становили португальські мореплавці, були предметом особливої зберігання і вважалися державною таємницею.

Варфоломій Діас – португальський мореплавець, був першою людиною, який досяг південної частини Африки. Її він назвав мисом Доброї Надії.

Португальський дослідник Фердинанд Магеллан першим у світі здійснив навколосвітню подорож.

В кінці 1490-х роках португальський мандрівник Васко да Гама відкрив морський шлях в Індію.

У Португалії розташована найстаріша в Європі чайна компанія. Свою роботу вона розпочала ще в 1883 році.

Самий старий книжковий магазин в світі розташований в Лісабоні. Відкрився він у далекому 1732 році.

Цікавий факт: Португалія є єдиною країною Європи, кордони якої не змінювалися з 1139 року.

Португалія здійснює 70% світового експорту пробок!

Найбільш популярним видом спорту в країні є футбол.

Середня тривалість життя населення Португалії складає 79,5 років.

П’ють в основному вино і пиво. Міцних напоїв майже не вживають, так і не напиваються до неадекватного стану як у нас. У Португалії навіть можна водити автомобіль напідпитку. Португальці можуть випити пляшку вина за обідом і потім сісти за кермо. Сигарети в Португалії дорогі, тим не менш, багато курців. Притому дівчата навіть більше курять, ніж хлопці.

Дороги у Португалії дуже хороші, таких морозів і снігопадів у нас немає, тому автомобілі набагато краще зберігаються. Старе авто можна придбати за 600 євро, при цьому мінімальна зарплата в Португалії – 485 євро, а середня – трохи вище 1000 євро. Найбільші зарплати – у португальців, які працюють у сфері забезпечення ЖКГ (виробництво гарячої та холодної води, газу, електроенергії).

Щоб побачити все своїми очима, можна здійснити подорож до Португалії. Найзручніше буде придбати тур. Різні екскурсійні тури в Португалію ви можете знайти у туроператора Давши Клуб. Поїздку до Португалії можна поєднати з екскурсіями по сусідніх країн – наприклад, відвідати Іспанію.

[do action=”h2-2″]Фільм про Португалії. Як прожити в Лісабоні на 100 доларів[/do]