Світло в поході. Освітлення наметового табору (кемпінгу) – різні варіанти

543

Для максимального комфорту в поході необхідно продумати освітлення. В дорозі можна освітлювати шлях перед собою ліхтариком, а ось для наметового табору одного навіть самого потужного ліхтарика буде замало, особливо якщо ви любите сидіти теплою компанією до самої ночі.

Зазвичай природним освітленням туристичного табору є вогнище. Але не завжди можна сподіватися на нього – дров може вистачити на багатогодинні посиденьки. А можна і зовсім не встигнути зібрати дрова (якщо ви розбиваєте наметовий табір вже в сутінках). Тому для освітлення табору нам знадобляться певні пристосування.

Ті, хто звик подорожувати на автомобілі, може дозволити собі зробити освітлення за допомогою акумулятора або генератора. В цьому випадку можна використовувати потужні лампи.

А ось тим, хто збирається в піший похід (де вага рюкзака має дуже важливе значення), доведеться вибирати щось менш потужний, але при цьому яскраве.

Яке освітлення можна використовувати в поході для освітлення табору:

Багаття. Щоб він не тільки грів, але і довго світив, доведеться назбирати чимало дров: вам знадобляться не тільки великі колоди, але і невеликі гілки, які дають коротке, але яскраве світіння. На жаль, багаття вам мало допоможе в дощ і сильний вітер. А на місячне освітлення – так і зовсім можна сподіватися тільки виключно в ясну погоду при повному місяці.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ліхтарі. Звичайні кишенькові ліхтарики зроблені так, щоб давати спрямовані світло. Ними з темряви можна відобразити лише обмежену площу (вузький кут світіння). До того ж, якщо їх покласти на стіл, то вони будуть не стільки висвітлювати, скільки зліпити оточуючих.

Для освітлення туристичної стоянки найзручніше взяти так званий кемпінговий ліхтар. Такі ліхтарі створені для тривалого світіння, вони обладнані відбивачами і здатні висвітлити досить велику площу (мають широкий кут світіння). Кемпінговий ліхтар зручно ставити на стіл або будь-яку іншу поверхню, багато з них обладнано спеціальними ручками або гачком, щоб повісити ліхтар на гілку або всередину намету.

Якщо ви йдете в тривалий похід, то вибирайте світлодіодні кемпінгові ліхтарі на батарейках. Ліхтарі з вбудованими акумуляторами потрібно періодично заряджати, що в пішому поході не завжди можливо*. Також візьміть хоча б один динамо-ліхтар. Зараз можна купити недорогі волого – і пилозахищені динамо-ліхтарі, які крім освітлення, можуть ще й трохи зарядити ваш мобільний девайс. Такий ліхтар знадобиться, якщо у вас раптом закінчилися батарейки сіли всі акумулятори.

* Якщо є можливість, придбайте спеціальну сонячну батарею, яка використовується для зарядки акумуляторів і різних електронних девайсів (смартфонів, GPS тощо). Тим, хто подорожує на машині, рекомендуємо запастися спеціальними зарядними пристроями, що працюють від прикурювача. Наприклад, з багатьма ліхтариками Bailong Police у комплекті йде автозарядка (12-24V), від якої його можна зарядити або живити його від прикурювача без батареї.

Туристу На замітку. До речі, освітлення наметового табору автомобільними фарами – заняття невдячне. Насолоджуватися яскравим світлом ви зможете не більше 2-х годин, потім акумулятор автомобіля сяде і ви просто не зможете завестися і поїхати додому.

Світлодіодні стрічки. Це, мабуть, найкращий вибір для освітлення туристичної стоянки. Світлодіодна стрічка споживає 12 вольт і здатна світити яскраво і довго – довше багатьох ліхтарів. Світлодіодну стрічку можна зручно і рівномірно розмістити над столом, над входом у намет або використовувати кілька таких стрічок, щоб зробити красиву і функціональну підсвітку всього табору.

Як живити світлодіодну стрічку

Світлодіодні стрічки можна живити від мережі в 220 (але це більше підійде для домашніх умов), від прикурювача, безпосередньо від автомобільного акумулятора чи від будь-якого аккума 12В), від павербанка або від акумуляторів типорозміру 18650. Щоб живити світлодіодну стрічку від акумуляторів, потрібні знання та вміння пайки.

Щоб живити від Power Bank або іншого пристрою з USB виходом, доведеться придбати спеціальну спаяну стрічку (або спаяти самостійно, якщо є знання та вміння).

Для освітлення наметового табору вибирайте водозащищенную (герметичну) світлодіодну стрічку з рівнем захисту IP68 і працюють від напруги 12 В (так як для 24-вольтів доведеться брати додаткові перехідник).

Поділіться в коментарях, які джерела освітлення використовуєте ви в поході?;)