Скалодром в с. Дениші, дамба на річці Тетерів і замок Терещенка. Памятки Житомирської області

557

[do action=”h2-2″]Одноденні поїздки по Україні – цікаві подорожі з Києва[/do]

Весна і початок літа – найкращий час для подорожей по своїй країні. По-перше, не жарко, але вже і не холодно, по-друге, все цвіте, а в-третіх, поки ще не прийшов час для інших більш тривалих і далеких поїздок. Кожні вихідні ми намагаємося поїхати в якесь цікаве місце в 100-200 км від Києва. Якщо забратися далі, то поїздка буде вже не одноденної і доведеться шукати житло.

Для одноденних поїздок з Києва добре підходять такі місця, як Канів, Витачов, Черкаси, Київське море, Межигір’я, Пуща-Водиця, Радомишль, Коростишів, Дениші, Біла Церква, Умань, Буки (до речі, їх аж 3 – у Житомирській, Черкаській та Київській областях – і в кожному з них є, що подивитися!), Чернігів, Остер, Переяслав-Хмельницький і більш дрібні мальовничі села і селища.

[do action=”h2-2″]Пам’ятки біля Житомира[/do]

Якщо ви збираєтеся в поїздку до Житомира, то крім візиту в саме місто можна запланувати для відвідування кілька цікавих місць поблизу (20-30 км. від Житомира).

Коростишівський кар’єр – гранітний каньйон з озером. Це дуже мальовниче озеро, яке утворилося на місці затопленого гранітного кар’єру. Воно знаходиться по дорозі з Києва в Житомир (не доїжджаючи до 40 км до центру Житомира). Тут дуже круті скелясті береги, в деяких місцях їх висота досягає 10 метрів. Загалом, пейзаж дуже незвичний для мешканців Києва та Київської області. Про поїздку на Гранітний кар’єр в Коростишеві буде окрема стаття.

[do action=”h2-2″]Поїздка в Дениші[/do]

Село Дениші – як дістатися

З Києва в Дениші потрібно їхати по Житомирській трасі, від центру Києва це близько 160 км (їхати трохи більше 2-х годин на автомобілі). Від Житомира в санаторій Дениші ходить маршрутка № 109 «Житомир — Денеші».

Руїни садиби Терещенко (замок \ палац Терещенко). Ці мальовничі руїни розташовані за Житомиром (якщо їхати з Києва) біля села Дениші. Цю будівлю було побудовано наприкінці 19 століття в модному на той час стилі. Маєток тоді належало родині відомого цукрозаводчика і мецената Михайла Терещенка. Схожість з замком цій садибі в Денишах надає висока триярусна вежа, залишки якої і зараз можна побачити. На вершині напівзруйнованої вежі сиротливо прикріпилася корінням і виросла невелика берізка. Незважаючи на сильні руйнування (садиба – замок було зруйновано під час Жовтневої революції), ті стіни палацу, які збереглися до цих пір зберігають сліди багатих ліпних прикрас і розкоші.

Руїни замку Терещенко – досить мальовничий об’єкт, особливо восени, коли ліс навколо садиби забарвлений у червоно-жовті тони, а хмари згущуються над напіврозваленою вежею замку. Але і влітку туди варто заїхати, якщо ви опинилися поблизу Житомира або Денишей.

Скалодром в Денишах. Дениші — гранітний скеледром недалеко від Києва (Житомирська область) біля річки Тетерів. Висота скель досягає 25 метрів і є дуже різноманітні маршрути. Скалодром в Денишах використовується для тренування альпіністів, тут тренуються як новачки, так і професіонали (за браком інших скель поблизу Києва).

Дениши скалы

Оселитися можна в санаторії ” Дениші або прямо біля скель в кемпінгу. Перед санаторієм є джерело з чистою водою. Скелі і річка дуже мальовничі і будуть цікаві не тільки скелелазам. Саме біля скель Тетерів особливо гарний – тут він протікає в скелястих берегах, як гірська річка десь у Карпатах, що дуже незвично для наших широт. На скелястому березі можна позасмагати або порибалити. Саме в низині дуже чисте п’янке повітря. Тут варто неспішно прогулятися, можна познайомитися з альпіністами або поспостерігати, як вони тренуються.

Вид зі скелі на Тетерів зверху

Тетерів

Перейти на інший берег Тетерева можна по містку на дамбі. Місток розташований в парі хвилин ходьби від скеледрому. Саме біля дамби розташовані наймальовничіші місця Тетерева, оскільки сама річка дуже невелика, а тут вона розливається в досить широке водосховище. Перейшовши по містку над дамбою, варто побувати в дубовому гаю, де росте 600-річний дуб. Дубів там залишилося небагато, але місце дуже приємне з енергетики.

Тригірський монастир. Якщо рухатися вже по цьому боці річки на захід, то через пару кілометрів ви потрапите в Тригір’я, пам’яткою якого є Преображенський чоловічий монастир.

Далі раджу проїхати по мальовничій трасі до села Висока Піч – там ви будете проїжджати найширше місце Тетерева і зможете помилуватися прекрасними видами або відпочити на березі. Правда, з-за кам’янистих берегів далеко не скрізь є зручний підхід до води.

Гарне місце для купання і пікніка ми виявили у селі Буки (Житомирська область, не плутати із Буками в Черкаській та Київській областях!). Більшість приватних городів в Буках виходять до води і не скрізь можна проїхати до берега. Ми знайшли одну лазівку, але досі не знаємо, чи було це приватна територія чи ні. Але оскільки ми там пробули недовго і на пікнік не зупинялися, ніхто нам нічого не сказав.

Вихід до води в с. Буки (Житомирська область, р. Тетерів)

Купатися було прохолодно (в цьому році якось не пощастило з погодою в червні). Посидівши на березі в Буках, ми вирушили додому в бік Києва.

[do action=”h3″]Карта цікавих місць поблизу села Дениші (біля Житомира): руїни садиби, скеледром, дамба, річка Тетерів, старий дуб, монастир, село Буки:[/do]