Що робити, якщо ви втратили (у вас вкрали) український паспорт

315

Як отримати новий паспорт громадянина України, за втрату (крадіжку) старого. Новий порядок отримання паспортів замість втрачених (починаючи з 2014 року). Центри надання адміністративних послуг

Нерідко трапляється таке, що у вас вкрали або ви просто втратили свої документи. У цій статті я розповім, що робити, якщо ви втратили паспорт (звичайний, а не закордонний).

[do action=”h2-2″]Як відновити втрачений (викрадений) паспорт, починаючи з 2014 року[/do]

До осені 2014 року процедура відновлення загубленого паспорта була проста – потрібно було всього лише звернутися в паспортний стіл за місцем прописки (реєстрації). Для цього потрібно було принести свідоцтво про народження та шлюб (якщо є), довідку про прописку (форма №16, береться в Жеку) і фотографії. З осені 2014 року процедура відновлення паспорта ускладнилася.

Крок №1

Тепер, щоб почати відновлювати паспорт, потрібно ОБОВ’ЯЗКОВО звернутися із заявою в міліцію (раніше, якщо паспорт був втрачений, а не вкрадений, можна було обійтися без довідки з міліції). Після написання заяви потрібно почекати 5-7 днів і забрати копію вашої справи в районному відділенні міліції. Якщо паспорт вкрали, то буде ще складніше – в цьому випадку відкривається кримінальна справа і з міліцією доведеться мати справу не один раз. Так що якщо паспорт загублений або ви не хочете довгих оббиваний порогів, то в заяві варто чітко вказати, що паспорт був втрачений, а не вкрадений.

Порада: Великим плюсом при відновленні паспорта буде наявність ксерокопії старого (втраченого або викраденого) документа. Так що раджу всім відсканувати свій паспорт і зберігати скан (на всякий випадок) на комп’ютері або флешці.

Крок №2

Наступним квестом буде ЖЕК. Дізнайтеся заздалегідь приймальний дні паспортистки Жеку і прийдіть туди за годину до початку прийому – вже в цей час там починає формуватися чергу. Щоб взяти довідку форми №16 (довідка про прописку, виписка з будинкової книги), потрібно взяти з собою довідку з міліції (копію справи про втрату паспорта) та свідоцтва про народження. Отримавши заповітну довідку, можна вирушати в паспортний стіл (районний філія Державної міграційної служби, як це зараз називається).

Крок №3

Однак тут не все так просто. Спершу треба написати адмінпротокол і сплатити штраф за втрату паспорта. Для цього слід прийти в паспортний стіл за годину до відкриття та отримати ЕЛЕКТРОННИЙ НОМЕРОК (або записатися в чергу). Без цього, у всякому разі в Києві, вас не візьмуть. Для складання адмінпротоколу потрібна довідка форми №16 та довідка з міліції. Після оплати штрафу за втрату паспорта (від 17 до 31 грн.) вам видадуть виписку з протоколу.

Крок №4

А тепер варто зібрати всі документи і вирушати в районний Центр надання адміністративних послуг. Адресу вам скажуть в паспортному столі.

[do action=”h2-2″]Документи, які потрібні для подачі на відновлення паспорта (отримання паспорта громадянина України у разі його втрати або крадіжки):[/do]

– оригінал та копія свідоцтва про народження
– довідка з Жеку (форма №16)
– оригінал та копія свідоцтва про шлюб (за наявності)
– довідка з міліції
– виписка з адмінпротоколу
– ксерокопія старого паспорта (за наявності)
– дві (іноді три) фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

В Центрі надання адміністративних послуг потрібно взяти електронний номерок в спеціальному автоматі і уважно стежити за табло в холі – там по черзі висвічуються номери вільних інспекторів і номери відвідувачів. Коли назвуть ваш номер, відразу дотримуйтеся до зазначеного робочого місця інспектора. В Центрі надання адміністративних послуг ви на місці сплачуєте вартість бланка (близько 40 грн), подаєте документи і пишете заяву на видачу паспорта замість втраченого (викраденого). Багато центри надають послуги ксерокопіювання документів, але все ж краще зробити копії заздалегідь.

Крок №5

Відразу поцікавтеся у інспектора, коли можна буде забрати паспорт. Зазвичай це термін від 1 до 1,5 місяця. Потім потрібно прийти в цей же Центр надання адміністративних послуг та отримати новий паспорт.

До речі, при втраті паспорта з власної вини (на відміну від крадіжки) тимчасова довідка про посвідченні особи не видається.

————————————————————————–

Ця інструкція була перевірена на жителів Києва, починаючи з жовтня 2014 року. Для жителів інших великих міст України процедура аналогічна. Жителям дрібних населених пунктів потрібно дізнаватися про процедуру відновлення паспорта в місцевих паспортних столах.

Для біженців з Донецької, Луганської областей та Криму, які не можуть відновити паспорт за місцем прописки, працюють спеціальні паспортні центри. Їх адреси та процедуру отримання (відновлення) паспорта та інших документів можна дізнатися за телефонами гарячої лінії Держміграційної служби: (044) 278-50-30 або (044) 278-34-02