Родос – самий популярний острів Егейського моря

326

Не тільки завдяки унікальній історії, величезної кількості стародавніх архітектурних споруд і пам’ятників, але і середземноморському клімату, незрівнянним ландшафтів і прекрасним пляжам Родос вважається одним з найпопулярніших островів Егейського моря. Основна рослинність тут – середземноморські чагарники, невеликі ліси з вічнозеленого дуба, кипариса і сосни. На низовинах біля моря розкинулися плантації маслини, цитрусові, сади, виноградники.

Столицею острова є місто з однойменною назвою, стара частина якого внесена в список ЮНЕСКО, оскільки є чудово збереженим зразком середньовічної європейської фортифікаційної архітектури. Не менш цікавий для туристів і місто Ліндос. Стародавні гробниці, давньогрецькі храми, неприступний лицарський замок і, звичайно ж, прекрасні чисті кам’яний і пісочний пляжі в найкрасивіших бухтах острова: тут є все для того, щоб відпустка пройшла незвично, неординарно і залишив найяскравіші враження і спогади. Тому і їдуть сюди туристи та відпочиваючі з усіх європейських країн практично круглий рік. Головне – ще до поїздки забронювати номер. На готелі родос ціна залежить від місця розташування закладу і часу року, тому будь-хто може підібрати для себе готель прийнятний і за вартістю і за місцезнаходженням.

Місто Ліндос

Незалежно від того, де він зупинився, кожен гість, який приїхав на острів в літній час, обов’язково прагнути побувати в Долині метеликів. Щоліта під час шлюбного періоду прилітають сюди мільйони багатобарвних цих прекрасних комах. Їх приваблює напоєне смолистим запахом зростаючих тут платанів чисте прохолодне повітря, подібного якому немає більше ніде в Європі. Що примітно – смола платана за запахом нагадує ваніль, тому її застосовують при виготовленні ладану.

До знаменитих пам’ятників архітектури відноситься і монастир Моні Филериму. Він був побудований ще в XV столітті на схилі гори Філерімос. В комплекс монастиря входять каплиці з увінчаними хрестами рицарів Родосу куполами. В одній з каплиць на підлозі можна розглянути добре збережену дивовижної краси древню мозаїку. Крім того, на одному з куполів знаходиться герб магістра ордена іоаннітів. До будівлі монастиря веде алея, яка називається Хресний шлях. Її обидві сторони прикрашені об’ємними зображеннями біблійної тематики. Протягом багатьох століть мешканці монастиря виготовляли настояний на травах лікер. Сьогодні спробувати чудовий напій може будь-який бажаючий, достатньо придбати його біля монастиря.