Риболовля на Десні під Києвом

636

Перший раз, коли ми поїхали на Десну, рибальські снасті взяти з собою не здогадалися. Втім, було не до цього – нам хотілося купатися, смажити шашлики і всіляко насолоджуватися природою.

У другий раз, збираючись на відпочинок з наметами на Десну, ми вже прихопили з собою вудки, спінінги і наживку. Однак у запалі активного відпочинку великою компанією знову так і не вдалося порибалити ми проспали ранковий кльов, то зустрічали друзів. Які ніяк не могли знайти дорогу до нашого наметового містечка.

В третій раз підготувалися знову, але як не намагалися, з улову – парочка верховодок, один окунек і невелика щучка. Вирішили відпустити їх з миром, нехай підростають.

Рибалки, які розташувалися по сусідству з нами, за пару днів наполегливої риболовлі натаскали таки пару кіло підлещиків, окунців і щучек. Гарною підмогою в риболовлі виявилася човен. На жаль, ми ще не придбали це надзвичайно корисне на Десні плавзасіб і нам доводилося ловити рибу з берега.

рыбные места Десна

Ловили рибу, а впіймали ужика!

Ловити рибу на Десні на вудку з поплавцем дуже незручно – через занадто швидкого перебігу ніяк не можна зосередитися і перезакидывать вудку доводиться мало не кожну хвилину. А багато заток, де раніше були зручні проходи до води, в цьому році так зарості, що пробратися туди стало зовсім неможливо.

Затоплений човен на затоці Десни

Ловити на донну снасть теж не скрізь зручно – адже Десна славиться тим, що її дно досить сильно закоряжено, особливо на кручах. Саме в такому місці, прямо поруч з двома впали у воду деревами (Десна постійно підмиває берег і це звичайний процес для річки), ми і стояли наметовим містечком.

Десна рыбалка

Зазвичай ми відпочиваємо на берегах Десни між Жукином та селищем Ясна. Від Києва туди їхати трохи більше 60 кілометрів. На такий відпочинок можна їхати якраз на вихідні – суботу та неділю. Ще краще, якщо випадає три вихідних, як на Трійцю або День Конституції. А ось що робити, якщо, припустимо, у вас видався всього один вихідний день?

Ось ми і вирішили розвідати рибні і пляжні місця недалеко від Києва (в районі 10-20 кілометрів).

Одним із зручних місць для купання та риболовлі є північна частина парку Дружби Народів (там, де протікає Десна, що впадає в Дніпро в цьому місці, і знаходиться деснянська дамба). Дістатися туди можна по бетонці з боку Троєщини. Однак диски на вашому автомобілі після парочки таких поїздок запросто можуть перетворитися в квадратні – дорога там огидна. Тому ми намагаємося їздити туди на велосипедах.

Другим місцем для риболовлі (купатися я б там не стала!) є затока Доманя (Троєщина). Мінус цього місця в тому, що вода і узбережжі тут досить брудні (і фактично це не Ясна, а Десенка). Але це не відлякує людей і тут збираються юрби відпочиваючих – любителів посидіти на природі. А такі посиденьки найчастіше супроводжуються рясними випивкою.

Під’їзди до Десні трохи далі затоки Доманя зазвичай закінчуються тим, що ти впираєшся в якусь стройку.

Якщо проїхати ще трохи далі, до села Зазим’я, то там можна порибалити на озері Хома, В невеликому ставку біля рибного ресторану (квиток на вилов риби тут коштує 150 гривень) або пробратися до берега Десни, залишивши машину біля дороги.

По дорозі в Зазим’ї ми зустріли цілий потік машин, що дуже нетипово для таких маленьких селищ. Була субота, і я припустила, що тут, мабуть, знаходиться якийсь розважальний центр, куди з’їжджаються жителі Троєщини. Приблизно так воно і виявилося. Виявляється, тут є відомий готельний комплекс «ЗАЗИМ’Я» (http://www.zazimie.kiev.ua/) з ресторанами, барами, конференц-зали, сауни і спортивними майданчиками.

Якщо дивитися з іншого боку Десни (куди добиратися треба через Вишгородської дамбу Київської ГЕС), то порибалити на Десні недалеко від Києва можна в районі Хотянівки та Новосілок. Правда, зараз велика частина берегової лінії зайнята приватними забудовами і пройти туди неможливо.

Якщо вас цікавить рибалка на Десні під Києвом, то подивитеся рибні місця на цій картці (вибирайте Яндекс або Візіком – там відображаються рибні місця