Рибалка і пікніки на Святошинських озерах – стави №14 і №15

685

Місця для риболовлі та пікніків (відпочинку з шашликами) у Києві на Святошино

Святошинські ставки (Святошинські ставки) — це група загат (озер) на річці Нивка, на території Святошинського району. Вони є найбільшими за площею ставками в районі Києва. Найлюдніші з них – це ставок №14 і ставок №15.

Місце для відпочинку, але не для риболовлі

Святошинський ставок №14 знаходиться зліва від кінця проспекту Перемоги, якщо виїжджати з міста (заїзд через Окружну дорогу і далі по вул. Верховинна). Тут обладнано місце для відпочинку і пікніків (зона відпочинку «Святошин»), в теплу пору року завжди багатолюдно і рибалок не так вже й багато – можливо із-за багатолюдності, а може й з-за мізерного улову.

Купатися в Ставку №14 на Святошино не можна (з-за підвищеного вмісту кишкової палички у воді), але відпочиваючі часто плюють на заборони. Тут смажать шашлики і всіляко відпочивають – активно і не дуже. Є лавочки, урни для сміття, сміття періодично прибирають.

Платна риболовля. А де ж безкоштовно?

А ось рибалки воліють Ставок №15. Його періодично зарыбливает громадська організація “Біличанський рибалка”, з-за цього рибалка на цьому ставку в Святошино платна – 150 гривень за світловий день. Плюс забороняють ловити рибу вночі. По березі ходить охорона і не заплатити не вийде.

Місць для риболовлі тут чимало, але у вихідні дні вони майже всі зайняті рибалками та відпочиваючими. Купатися тут також не можна, хоча вода виглядає не надто погано. Тут теж смажать шашлики, є обладнані місця для відпочинку. Святошинський ставок №15 знаходиться праворуч від проспекту Перемоги (якщо орієнтуватися на виїзд з Києва на Брест-Литовське шосе). Заїхати на це Святошинське озеро можна через вулицю Обухівську (причому з будь-якої сторони – і з проспекту Перемоги, і з Біличі).

Ставок №15 дуже мальовничий – на задньому плані підносяться високі будівлі житлового комплексу Адмірал.

Площа цього ставу близько 1300 на 520 м, а от глибина – не більше двох з половиною метрів. В цьому озері водиться короп, карась (що підтверджують рибалки), амур і сом (ні разу не бачила, щоб хтось зловив). Карпа тут можна зловити досить великого, але це якщо пощастить!

Детальну інформацію про риболовлю на цьому озері можна дізнатися на офіційній сторінці «Біличанського рибака» в Фейсбуці – там є і ціни, і відео улову, і відео, як штрафують тих, хто не хоче платити за рибалку.

Захід Ставу №14 є ще каскад загат. Тут вже починаються дикі місця з безкоштовною риболовлею. Однак через сильної заболоченості і водоростей з фідером тут робити нічого. Ловити можна тільки на вудку з поплавцем, і судячи з рідкісним рибалкам – улов у них не дуже. Зате тихо і спокійно, і дуже мальовничо.

Не віриться, що в межах міста можуть бути подібні місця, де можна побачити чорних качок, водяних щурів і навіть черепаху, що переходила дорогу!

На жаль, ліс навколо цих ставків засмічений, рідко-рідко зустрічають більш-менш пристойні полянки, де можна посидіти (але вони не біля самої води). А ось самі ставки виглядають чисто, у всякому разі я помітила тільки 1 плаваючу пляшку і кілька сигаретних недопалків у воді.

Загалом, якщо ви живете на правому березі Києва і вам лінь далеко їхати на пікнік або на рибалку – Святошинські озера до ваших послуг!