Поїздка в Радомишль. Замок Радомисль – відгуки і ціни

975

Поки не настав купальний сезон сезон наметового відпочинку на Десні, ми освоювали простори в пошуках цікавих місць неподалік від Києва. Нас цікавлять одноденні поїздки без ночівлі в цікаві місця – це і архітектурні споруди, і старовинні міста і різні природні пам’ятки.

Кінець травня цього року видався дощовим, але завдяки радару в Борисполі можна в реальному часі відстежити пересування дощових хмар і розрахувати, де і коли буде гроза, а де дощ не потривожить. Перевіряти свідчення радара можна на сайті і бажано це робити раз в півгодини – так як хмари постійно переміщаються і формують нові вогнища дощу.

Отже, ми вирушили з Києва в Радомишль з метою відвідати цікаву пам’ятку – відреставрований силами Ольги Богомолець замок – музей Радомисль.

[do action=”h2-2″]Історія замку Радомисль в Радомишлі[/do]

Земля, де знаходиться замок, була заселена з найдавніших часів. Поблизу Радомишля існували стародавні укріплені городища, побудовані слов’янськими племенами в VI-VII ст. і в кінці IX ст. на місці сучасного міста Радомишль було місто Мыкгород (за назвою річки Мыка, або Міка), що впадає в річку Тетерів. Через цю місцевість проходив найдовший в Європі сухопутний шлях Via Regia («Шлях королів») – з Києва на Захід. Цим шляхом їздили купці і йшли мандрівники і прочани. Можна сказати, що ця місцевість була негласної кордоном Європи.

Путь королей через радомышль

Потім монголо-татари зруйнували Мыкгород, а в XVI ст. на цій території був заснований новий місто – Радомисль. У 1612 році в Радомысле з’явилася друкована фабрика («папірня»). А потім і фабрика була зруйнована і на її місці побудували млин, яка використовувалася майже до кінця 20 століття. А в 2007 році ці будівлі взялася відновлювати відомий лікар і громадський діяч Ольга Богомолець. Тепер замок-музей Радомисль – це історико-культурний об’єкт.

[do action=”h2-2″]Замок Радомисль зараз[/do]

Всередині замку розташувався музей домашніх ікон, тут проходять майстер-класи з виготовлення паперу древнім способом, а також працює готель та ресторан, які можна замовити для різних заходів.

По дорозі в замок ми заїхали в центр Радомишля. Там стоїть Миколаївська церква, поруч з якою ще дві пам’ятки – Алея слави і стара водонапірна башта.

Миколаївська церква

Алея Слави

Водонапірна башта – пам’ятка Радомишлі

В Музей флори і фауни у Радомишлі ми так і не дісталися, а ось повз радомишльського пивзаводу проїхались. Правда, офіційного фірмового магазину, де можна купити місцеве пиво, ми там не знайшли. Вагончик, де раніше продавали пиво на розлив, був закритий.

Повз пивзаводу ми проїхали по вимощеній дорозі до замку. І там нас чекав сюрприз: за вхід на територію замку Радомисль беруть 150 гривень з людини, навіть якщо ви не збираєтеся відвідувати музей ікон всередині і брати участь в майстер-класах. 150 гривень для того, щоб зробити кілька фото мальовничих – це, погодьтеся, немало! Причому територія замку Радомисль зовсім невелика і розгулятися там не вийде. За роз’ясненням я звернулася до представників замку в Фейсбуці і отримала таку відповідь.

“Я: Привіт. Скажіть, а ви плануєте ввести цінове розмежування на квитки для тих, хто просто хоче походити по території, не заходячи всередину і не відвідуючи виставку ікон і папірню? У минулі вихідні проїжджали міом замку, хотіли зробити пару гарних фото і їхати далі, але нас не пустили без квитка за 150 гривень. Але погодьтеся, 150 гривень за 10-15 хвилин прогулянки по двору замку – це занадто дорого! Хотілося, щоб були вхідні квитки тільки для прогулянки по території.

Замок Радомисль: Доброго дня! Спасибі за зворотній зв’язок.

Квиток передбачає можливість або самостійно пересуватись по території, або відвідання екскурсії з гідом та майстер-шоу. Ми не можемо фіксувати годину Вашого перебування в 10 чи 15 хв, а також передбачити, що Ви не підете на екскурсію чи майстер-шоу. Всі, хто заходять на територію, мають можливість відвідати активності, або ж не відвідувати їх. Ідентифікувати і розмежувати таких бажаючих, які заїжджають на пару хвилин та тих, хто планує відвідати всі активності ми, на жаль, не можемо.

Я: Дуже шкода. Хотіли про вас написати на сайті. Але тепер у нас такої можливості немає.

Замок Радомисль: Спасибі за розуміння. Можливо, в майбутньому ми розширимо можливості ідентифікації наших Гостей. Гарного дня!

У підсумку я зробила 1 фото замку через паркан і ми поїхали на Гранітний кар’єр в Коростишів.

Фото замку Радомисль з-за паркану

[do action=”h2-2″]А ось відгуки відвідувачів про замок Радомисль в Радомишлі: [/do]

“Замок Радомисль в Радомишлі, – з великою натяжкою замок. Якщо зберетеся їхати туди спеціально, приготуйтеся не отримати багато позитивних емоцій. Найцікавіше – музей ікон (реально багато) і чуйний предметів побуту (для фанатів, реально мало), майстер-класи з виготовлення паперу та друку на ній, невелика, камерна така територія, тир з арбалетами і луками, харчоблок і готель. Стильненько, але реально мало, і, в підсумку швидко нудно.

З мінусів – ціни. Вони будуть переслідувати вас на кожному розі, вимовні охоронцями, якими просто таки напхана територія. Скрізь і за все (крім туалету) вам доведеться платити по 50 грн. Вхідний квиток 150 з носа, постійне згадування екскурсоводами пані Богомолець під час екскурсій.

Зробити 10 пострілів з лука – 50 грн, взяти на прокат човник – 50 грн з людини за 20 хв, чайничок чаю – стільки ж, купити листочок готової папери місцевого виробництва – аналогічно. Все б добре, як би бізнес, але до тебе постійно хтось підходить і на будь-твій питання відразу посилає в касу сплатити 50 грн – задовбує через півгодини прогулянки.

Поруч величезне озеро – мені сподобалося. Там можна мутити пікніки і цілком безкоштовно.

Любителям відвідати щось цікаве рекомендую туди заїжджати виключно якщо він виявиться по дорозі. Моє таке суб’єктивна думка.”

Озеро біля замку Радомисль

Як ми добиралися з Радомишля в Коростишів – це окрема історія.

Звичайно ж, ми не шукаємо легких шляхів і вирішивши не робити гак по трасі, поїхали через Кичкирі і Глиницу. На деяких картах там намальована дорога. В реальності ж вона закінчується біля села Глиниця і далі повністю виправдовує назву села. Півгодини ми тряслися по дрібній бруківці (схоже, вона збереглася ще з часів, коли тут був «Шлях королів». Винахідливі мандрівники проклали альтернативну дорогу по піщаній узбіччі – так було легше їхати, ніж по дорозі. А в Глинице дорога різко загубилася і залишилося лише напрямок – ледве помітна колія. Погіршувало ситуацію те, що нещодавно пройшов сильний дощ і дорогу розмило. Види з вікна, треба сказати, були мальовничі: іноді було не видно жодного будинку і здавалося, що ти подорожуєш по безлюдній Сибіру. Подрифтовав в багнюці, ми таки вибралися на твердий ділянку і поїхали в Коростишів…