Посилки Новою поштою із Китаю: SF Express (SF Eparcel Україна) і AliExpress Standard Shipping, частина 2

1057

Як дізнатися, який поштою приїде посилка з АлиЭкспресс та інших магазинів Китаю, як визначити це з трек-номером і де найкраще відстежувати посилки. А також – як повернути частину грошей за покупки

В кінці 2016 року посилку з Китаю з самого відомого китайського магазину АлиЭкспресс почали надходити в Україну через Нову пошту. Це стало несподіванкою для українців – причому, відгуки про доставку посилок з Китаю Новою поштою абсолютно протилежні: хтось дуже задоволений безкоштовною доставкою «під двері», а хтось кляне Нову пошту на чому світ стоїть.

Я вже писала про свій досвід отримання посилок з АлиЭкспресс за Новою поштою. Тепер же я хочу додати деякі спостереження.

Посилка з Китаю Новою поштою – ціна

Багато хочуть знати, чи доведеться їм платити за доставку Новою поштою посилку з Китаю. Отже, доставку посилки (якщо вона не безкоштовна) ви оплачуєте разом з товаром при покупці на АлиЭкспресс або Гирбесте. Якщо у продавця вказана безкоштовна доставка, то на Новій пошті вам теж нічого платити не доведеться! Тобто доставка посилок Новою поштою з Китаю повністю безкоштовна і здійснюється за рахунок продавця (що, до речі, зазначено в декларації).

Які посилки з Китаю приходять за Новою поштою?

SF eParcel (SF Express). Саме цей перевізник першим уклав договір з Новою поштою (Нова пошта Міжнародна, Україна) і посилки стали приходити з Китаю не на Укрпошту, як було раніше, а доставлятися кур’єром Нової пошти (або рідше – треба було йти самому отримувати у відділенні). З початку 2017 року через Нову пошту стали доставляти і посилки, відправлені методом AliExpress Standard Shipping.

UPD. З 2018 року посилки від SF Express стали доставлятися Укрпоштою і перестали відслідковуватися на сайті track24.ru. Листоноша Укрпошти може покласти посилку прямо в поштову скриньку або зателефонувати вам, щоб ви забрали її на пошті.

Як дізнатися, який перевізник відправить вам посилку з Китаю

На сторінці товару. Подивіться, яким методом продавець відправляє замовлення. Наприклад, на сайті Гирбест (gearbest.com можна вибрати доставку (безкоштовну або платну), але заздалегідь подивитися, як ви її отримаєте (який поштою) – не можна. На АлиЭкспресс також можна вибрати тип доставки і при цьому заздалегідь передбачити, якою поштовою службою, ви її отримаєте.

1. Доставка в Ukraine службою China Post Registered Air Mail або seller’s Shipping Method

У цьому випадку доставка непередбачувана: посилка з Китаю може приїхати і на Укрпошту, Нову пошту. Подивитися, куди вона приїде – можна тільки отримавши трек-код, тобто після оплати товару та відправлення замовлення продавцем.

Як розшифрувати трек кодів посилок з Китаю?

Якщо трек код посилки закінчується на SG (наприклад RB123456789SG), то вам бандероль відправлення Поштою Сінгапуру і прийде швидше за все на Укрпошту.

Трек закінчується на CN (наприклад, RB321863424CN) – це пошта Китаю для посилок менше 1 кг. Теж швидше за все прийде на відділення Укрпошти.

Трек починається з літер LP і далі йдуть цифри без літер – це Yanwen Economic Air Mail, посилка швидше за все приїде на Укрпошту.

Трек-код, що містить лише цифри і на сторінці «Перевірити відстеження» (на яку ви переходите зі свого замовлення, коли його відправили вам) зазначено SF eParcel – то посилка приїде Новою поштою*

*УВАГА! З 2018 року посилки SF eParcel не трекаются і приїжджають Укрпоштою, причому без попередження. Листоноша може мовчки покласти їх у поштову скриньку або зателефонувати, щоб ви її забрали.

2. Доставка в Ukraine службою AliExpress Standard Shipping

У цьому випадку трек буде виглядати так: “AE…(цифри)…NPI” і ви отримаєте таку посилку на Новій Пошті. Але якщо трек інший (в кінці літери SG – то це Singapore Post, який доставляє в Україну через Укрпошту)

3. Доставка в Ukraine службою PostNL

У цьому випадку трек буде закінчуватися на літери NL і посилку можна буде забрати на Укрпошті.

4. Доставка в Україну службою SF EParcel

У цьому випадку трек буде містити тільки цифри і посилка прийде на Нову пошту.

Міст Експрес

Дуже рідко, але буває, що посилку вам приносить кур’єр зі служби Міст Експрес. Я давно з таким не стикалася і тому не знаю, який трек відповідає цій службі доставки і чому посилки передають туди.

Де відстежити посилку з Китаю

Є багато сайтів для відстеження посилок. Особисто я використовую track24.ru і сайтом «Де посилка». А для посилок SF EParcel є окремий трек-сайт (російською): http://www.sf-express.com/ru/ru/dynamic_functions/waybill

Терміни доставки: Нова пошта проти Укрпошти

Як було відмічено особисто мною та іншими покупцями Алі Експрес, посилки на Укрпошту приходять швидше (приблизно на наступний день після вдалого проходження митниці), а на Новій пошті посилка без видимих причин може залежатися на кілька тижнів!

Мінуси отримання посилок з Китаю на Новій пошті

Багато користувачів скаржаться на те, що їх посилки губляться. Таке, звичайно, трапляється і на Укрпошті. А на Новій пошті найбільший відсоток невиданих (загублених) посилок спостерігався у тих, хто не зміг дочекатися кур’єра (не вийшло за часом узгодити доставку до квартири). У цьому випадку посилка повертається назад на склад і там може загубитися (або її переадресують на якийсь рендомное відділення далеко від дому). А повідомляють про час посилки з Нової пошти зазвичай за годину-два до вручення (бувало і відразу – телефонують, мовляв, уже у вас за будинком). Це, звичайно, зручно тим. Хто постійно сидить вдома, але дуже незручно тим, хто насилу розпоряджається своїми часом.

Як повернути частину грошей за покупки?

Для цього є сервіси кеш-бека. Через них ви легко можете повернути на свій рахунок до 10% з кожної покупки.

ДІЗНАТИСЯ ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО КЕШ-БЕК