Посилка з АлиЭкспресс за Новою поштою (Україна). SF eParcel, DHL і AliExpress Standard Shipping

1036

Aliexpress та Нова пошта в Україні – що їх пов’язує? Куди прийде товар з безкоштовною доставкою з Алиэкспресс?

Як я отримувала посилку з АлиЭкспресс через Нову пошту (Нова Пошта міжнародна) і скільки це коштувало…

На початку жовтня 2016 року я замовила на Aliexpress туристичні гамаші (на 6 доларів) з безкоштовною доставкою. Я вже не раз і не два замовляла на Алі Експресі різні товари – дорогі (смартфони), так і зовсім дешеві – по парі доларів. І майже завжди отримувала посилки з «Алі» Укрпошті в окремому віконці (що дуже зручно – не потрібно стояти в черзі до того віконця, де всі відправляють або отримують посилки по Україні і платять комуналку). Пару разів мені доставили посилку з Aliexpress кур’єром Міст Експресу (безкоштовно, до дверей).

На цей раз я навіть не глянула назва «logistics company» в замовленні і стала чекати смс з Укрпошти. І хоча номер посилки був такий, який по ідеї не трекается (без літер, тільки цифри), але на сторінці замовлення його можна було простежити. Виявилося, що посилка вже давно приїхала в Україну. Я полізла з’ясовувати далі.

На сайті track24.ru мені показало повний шлях посилки.

Здивувало те, що в останній графі значилося: Передано на доставку Одержувачеві УКРАЇНА – Нова Пошта (Міжнародна). Погугливши, я знайшла таку інфу, що «Українська компанія «Нова пошта» виходить на міжнародний ринок, створивши дочірнє підприємство Nova Poshta International», а на форумах вже було створено кілька тем про доставку посилок з АлиЭкспресс Новою поштою. Причому комусь вони доставлялися кур’єром безкоштовно, а хтось скаржився, що довелося заплатити 31 гривню і їхати у відділення Нової пошти.

Корисне на сайті Тревеллайф: Найбільш вигідний та швидкий кешбек з АлиЭкспресс – 10 %!

Поки я читала форуми, мені прийшла смс: «Сьогодні вам доставляти відправлення № 20600000888888 від Нова Пошта Інтернешенл» на вашу адресу», а через пару годин зателефонував кур’єр і запитав, чекаю я доставку. Звичайно ж чекаю! Про оплату і документи, які потрібно взяти з собою, він нічого не сказав. Ну я нічого не взяла. Посилку мені віддали БЕЗКОШТОВНО! Потрібно було лише розписатися на бланку Нової пошти і написати своє прізвище. Документів теж ніхто не спитав, тільки запитали прізвище (яку, до речі, китайці перебрехали, а ім’я Оксани перетворили в «Оксейна»).

У підсумку: товар був замовлений на АлиЭкспресс на початку жовтня 2016, 15 жовтня посилка трекнулась в Китаї, а 24.10 вже прибула в Україну, потім цей же день пройшла митницю і вступила в отеление Нової Пошти Інтернешенл (на бланку був вказаний адреса: Київ, склад «Центральна сортувальна станція НПІ», вул.. Марко Вовчок, 18-а ». А кур’єр приніс мені посилку в квартиру 3 листопада, тобто через 10 днів після прибуття на склад Нової пошти. У графі бланка «Сторона, що сплачує послуги» було написано «Відправник: 31 грн». Тобто заплатив за доставку відправник, мені не довелося нічого платити!

Перевірте свої замовлення на Aliexpress – і якщо побачите у графі «Доставка» зазначено: Безкоштовна доставка в Ukraine службою SF eParcel, значить, ваша посилка приїде вам прямо під двері, причому безкоштовно (якщо ніхто нічого не наплутає)! Ну а всі інші способи доставки (типу Безкоштовна доставка в Ukraine службою China Post Ordinary Small Packet Plus), – це швидше за все стара добра доставка Укрпоштою (або Міст Експрес)

UPD Друга посилка – довелося йти у відділення Нової пошти

На наступний день після написання цієї статті мені прийшло повідомлення про те, що мені приїхали аж три нових посилки на Нову пошту. 2 ТТН починалися з номерів 206********* і одна – 590*********. Звичайно, я пішла їх забирати. Приїхали посилки саме на те відділення, де я завжди обслуговуюся і яке найближче до мого дому.

У відділенні НП у мене попросили паспорт (нагадаю – при отриманні від кур’єра паспорт не просили) видали три декларації на підпис і пішли шукати посилки. А я стала вивчати декларації – і ось що з’ясувала: деое приїхали не 3, а 2 посилки. Просто на одну з них (яку я замовляла через DHL з сайту Гирбест (GearBest – ru.gearbest.com) отримала аж 2 декларації, оскільки там була якась переадресація між відділеннями. Одна декларашка була з номером 206**********, а друга – 590************.

Ось ця посилка з GearBest – до речі, доставка там вийшла платна – 1.4 долара я заплатила, оформляючи замовлення). На Новій пошті мені її доставили безкоштовно.

гирбест новая почта

Посилка з АлиЭкспресс приїхала в Україну з SF eParcel (як і попередня, яку мені приніс кур’єр). На звороті була приклеєна декларація Нової пошти. Мені її теж віддали безкоштовно! У графі “Оплата доставки” стояло “Відправник – 10 гривень”

Чому одну посилку приніс кур’єр, а за іншими мені довелося йти у відділення Нової пошти – загадка. Але добре, що, доставка всіх цих посилок виявилася для мене безкоштовною! До речі, і на цей раз моє прізвище перебрехали, але питань у працівника Нової пошти це ніяких не викликало.

UPD! З лютого 2016 року через Нову пошту стали приходити також посилки відправляються методом AliExpress Standard Shipping. Трек номер у них починається з літер AE і закінчується NPI. Якщо відслідковувати по сайту gdeposylka.ru, то ви побачите, як буде доставлятися посилка: