Пороми з Одеси (порт Чорноморськ) в Стамбул, Батумі, Поті

446

Україну, Туреччину, і Грузію зв’язали поромним повідомленням по Чорному морю.

У 2017 році українці зможуть подорожувати в Грузію і Туреччину по морю на поромі. Інформації по рейсам у Варну (Болгарія) поки немає (станом на квітень 2017).

Вантажо – пасажирські перевезення на поромі з Чорноморська (кол. місто-порт Іллічівськ Одеської області) в Грузію, Туреччину і Болгарію здійснюють пороми Судноплавної компанії «Укрферрі».

З 9 квітня 2017 запущено поромне сполучення на лінії Одеса – Стамбул (з порту в порт Чорноморськ Хайдарпаша). Його здійснює пором «Каунас Сивэйс», в якому є 250 пасажирських місць (каюти люкс, напівлюкс і каюти зі зручностями), ресторан, бар, зал відпочинку, дитячий куточок. На поромі – дві вантажні палуби, в які поміщаються 49 залізничних вагонів і 50 великовантажних автомобілів ТIR. У минулому році «Каунас Сивэйс» перевозив людей і вантажі по маршруту Іллічівськ – Батумі. У цьому році пором працює на двох рейсах – і в Грузії, і в Стамбул.

Ціна пасажирського перевезення на поромі з Одеси в Туреччину – від 85 до 200 доларів залежно від класу каюти, а перевезення легкового автомобіля обійдеться в 250 доларів.

Розклад руху поромів з Чорноморське в Грузію і Туреччину (а також в найближчому часі в Болгарію) можна подивитися на сайті www.ukrferry.com/schedules так само у вкладці «Тарифи» можна подивитися ціни на вантажні та пасажирські перевезення на поромі по Чорному морю.

Навіщо потрібні пороми?

Звичайно, можна полетіти в Туреччину (Грузію) на літаку. Але, по-перше, є люди, які ніяк не можуть подолати страх літати (аерофобію), а добиратися до Туреччини на авто доведеться декілька діб, що незручно як за часом, так і за фінансовими витратами. По-друге, пором перевозять великі вантажі: автомобілі, автобуси, трейлери з товаром і т. п. Якщо ви їдете в тривалу подорож по Туреччині на автомобілі, то перевезти свій транспортний засіб на поромі вийде дешевше, ніж летіти в Туреччину на літаку і орендувати авто там. Пором з Одеси в Туреччину знадобиться і тим, хто їде зі своїм авто або мотоциклом на змагання або фестиваль, адже в цьому випадку ніяк неможливо залишити свого залізного друга вдома!