Подорожі та робота – по всьому світу з ноутбуком

436

Питання, як поєднати роботу і подорожі, хвилює багатьох любителів туризму. Адже двох-трьох (та навіть чотирьох!) тижнів покладеного відпустки ну ніяк не вистачає, щоб відвідати всі ті місця, які намітив для поїздки.

Класичний замкнуте коло під назвою «будинок-робота» настільки затягує, що вибратися в далеку поїздку стає дуже складно – доводиться заздалегідь планувати відпустку, лаятися з працівниками, які бажають взяти відгул саме в той день, на який у тебе куплені квитки, нервувати, що на роботі настане черговий дедлайн і тебе нікуди не відпустять, незважаючи на заброньований готель. Хочеться якось зробити так, щоб подорожі і робота органічно перепліталися.

Я вже писала про те, хто такі тревеливеры і як їм вдається поєднувати роботу з подорожами. Тепер Давайте складемо список тих професій, які дають можливість поєднувати подорожі з роботою.

[do action=”h2-2″]Фрілансери і «віддалені працівники». Переваги віддаленої роботи[/do]

Кращим способом подорожувати по світу (причому за тим країнам, які вибереш ти, а не твій шеф) є робота фрілансером або віддалена робота. Для такої роботи потрібні певні навички та вміння плюс ноутбук і телефон для виходу в інтернет і для зв’язку зі світом. Віддалено цілком можуть працювати програмісти, дизайнери, контент-менеджери, журналісти, фотографи, копірайтери, бізнес-тренери та ін.

У разі віддаленої роботи можна перебувати де завгодно, лише б була зв’язок зі світом, ноутбук і стабільний інтернет. До речі, дуже гарні і недорогі ноутбуки і нетбуки можна придбати в мережі магазинів Фокстрот http://kiev.foxtrot.com.ua/ru/shop/noutbuki_acer.html (сторінка, присвячена ноутбуків від 2.5 тис. гривень) .

В магазині Фокстрот постійно діють знижки та акції, та придбати будь-який товар, в тому числі і ноутбук, можна в кредит. А подивитися і перевірити вибраний ноутбук можна відразу ж – продавець-консультант покаже вам весь функціонал, ознайомить з основними функціями і порадить додаткові аксесуари. З таким ноутбуком можна відразу ж відправлятися в подорож!

[do action=”h2-2″]Турагенти, стюардеси, далекобійники і туристичні гіди[/do]

Є ще й такі професії, які передбачають постійне або дуже часте перебування в різних містах і країнах. По різним містам і країнам під час роботи постійно подорожують стюардеси і провідники потягів, туристичні гіди, далекобійники, експедитори, перекладачі, телеоператори та журналісти, зайняті зйомками туристичних програм, археологи, геологи, аніматори, відомі спортсмени та музиканти. Однак географія їх поїздок найчастіше обмежена (наприклад, водій може їздити тільки між двома-трьома містами своєї країни, а бортпровідниця – літати між двома-трьома країнами), так і подорожі ці вимушені їздити доводиться в основному зовсім не по тим місцям, які мріяв відвідати.

У працівників турагентств і професійних гідів вибір місць для роботи і подорожей трохи більше: вони постійно їздять в рекламні тури або подорожують по різних країнах з метою підвищення кваліфікації. Тому якщо ви жити не можете без подорожей, але багатий дядечко, на жаль, не залишив вам у спадок для безбідного існування – вирушайте працювати у сферу туризму.

[do action=”h2-2″]Вільні художники та інші професії[/do]

Є ще й такі люди, які не переймаються пошуком постійної роботи, а вибирають собі творчу професію і підробляють в різних місцях вуличними акторами, художниками чи музикантами. В цьому випадку вам ніхто не вказує, куди і коли вирушати, однак у випадку з європейськими країнами людині без постійного місця роботи насилу вдасться (якщо взагалі вдасться) отримати візу або дозвіл на роботу.

Вуличні актори в Празі

Поїхати працювати в іншу країну можна нянею, кухарем, рятувальником, помічником фермера, масажистом, інструктором з дайвінгу та інших видів спорту. Проте в цьому амплуа вам навряд чи взагалі вдасться помандрувати всмак – така робота передбачає перебування на одному місці, частіше далеко від великих міст, а робота займає майже весь час (зазвичай по 10-12 годин на добу і за 6 днів на тиждень). З таким графіком вже стає не до подорожей…