Подорож по Чорногорії

307

Ульцинь – самий південний велике місто Чорногорії. Якщо Ви самостійно організували свою подорож, то взявши в оренду машину, легко доберетеся до нього з відмінною дорозі з Бару всього за 20-30 хвилин. У Ульциня бурхливе минуле, йому вже більше трьох тисяч років. Завойовників тут було безліч: іллірійці і греки, римляни і венеціанці, турки і італійці, і навіть пірати хотіли зробити його своїм. Але з 1878 року – року визволення міста від турків, він став чорногорським.

Розкинувся над морем, він по формі нагадує цибулину. Кам’яний мис, що знаходиться в північній частині міста, впирається в море витягнутими як ступні плитами.

Старе місто оточене збереглися до нашого часу кріпосними стінами. Ще зберігся жертовний вівтар, споруджений греками, з написом: «Суспільство мулярів Артеміди-Элафаволи». Усередині Старого міста всі будівлі теж побудовані з каменю. До нас дійшли збереженими: Цитадель з вежею Балшича, в якій розташована художня галерея, мечеть епохи ренесансу, в ній зараз знаходиться міський музей. У нижній частині міста можна побачити вузькі вулички і будівлі в східному стилі. Приїжджають сюди туристи не тільки цікавляться звичаями і побутом тих часів, але і помилуватися прекрасним видом узбережжя.

На півдні, на півострові Ратислава розташувався новий Ульцинь. Цей півострів вкритий красивим сосновим лісом. Буквально в центрі міста знаходиться Малий піщаний пляж. Пісок якого, дрібний як борошно, володіє унікальними цілющими властивостями, допомагають при захворюваннях суглобів.

Ще один пляж, розташований в межах міста, має джерелами сірководню і славиться лікуванням безпліддя у жінок, на нього пускають тільки жінок. Легенда свідчить про те, що в старі часи на цей пляж допускалися тільки улюблені дружини султанів, які страждають від бездітності.

На південь від міста протягом більш ніж дванадцяти кілометрів розкинувся найбільший піщаний пляж Адріатики, називає його «Велика Плажа». Його пісок також володіє цілющими властивостями, як і на Малому пляжі. Цей пляж привабливий і для любителів активного відпочинку. Тут можна займатися тенісом, футболом, баскетболом, віндсерфінгом, дайвінгом, для любителів кайт-серфінгу є дві школи.

Найцікавішим місцем Ульцинської рів’єри вважається Ада Бояна. Ада Бояна – острів, що утворився на місці затонулого корабля, на останки якого вода за багато років завдала велика кількість піску. На самому острові знаходяться нудистські готелі та село для нудистів.

Знявши в оренду апартаменти в Ульцині Ви не тільки зможете відвідати ці пляжі, але і покуштувати в місцевих ресторанчиках страви з тільки що спійманої риби. Особливо хороша рибна чорба (рибний суп) і «рибна тарілка», блюдо, приготоване з декількох видів риби і морепродуктів.