Плюси і мінуси самостійних подорожей

301

Зручність послуг туристичних агентств і турфірм безсумнівно – вони економлять наш час. І якщо ви хочете за 15 хвилин отримати путівку та всі необхідні документи до неї – страховку, візи тощо, то ласкаво просимо в турфірму. Багато турфірми пропонують широкий спектр послуг, аж до допомоги в оформленні закордонного паспорта – а це означає, що вам не потрібно відпрошуватися з роботи і вистоювати черги для подачі документів – багато етапи цієї нелегкої справи турфірма візьме на себе за певну плату, зрозуміло.

Купувати тур у фірми зазвичай бажають ті, хто їде за кордон в перший раз. А от досвідчені мандрівники воліють планувати і здійснювати свої подорожі самостійно – в цьому є свої великі плюси.

[do action=”h2-2″]Плюси самостійних подорожей:[/do]

Економія коштів. Ви не платите посередникам, не оплачуєте обов’язкових екскурсій і непотрібного харчування (наприклад, багато хто не ходять на сніданок з ранку) і тим самим можете заощадити значну суму.

Незалежність від дати і нав’язаних туристичних маршрутів. Купуючи тур в туристичному агентстві, ви в подальшому не маєте можливості (без штрафів і втрати грошей і нервів) змінити дату вильоту\виїзду або маршрут туру. Також ви не зможете за своїм бажанням обрати інший готель, авіарейс і т. п. Готові тури зазвичай розраховані на певну кількість днів: 3,5,7,10,14. А що, якщо ви раптом захочете залишитися в сподобалася країні ще на пару днів? Жорсткі рамки туру вам цього не дозволять. А в самостійному подорожі все це можливо.

Більше вражень і можливостей дізнатися країну. У самостійному подорожі ви побачите набагато більше, ніж з вікна туристичного автобуса. Ви не будете залежати від розкладу екскурсій і послуг гіда. У самостійному подорожі вам доведеться більше спілкуватися з місцевим населенням, ви можете вибрати будь-який, в тому числі і нетуристичний маршрут, який вам розповість країні значно більше, ніж основні туристичні визначні пам’ятки.

Можливість вивчити (попрактикувати) іноземна мова. Ніякі мовні курси не підуть на користь без живої практики і спілкування з носіями мови. А де, як не в подорожі, можна потренувати свій англійська (німецька, іспанська, хінді тощо)? Подорожуйте і вивчайте мови і культуру різних країн!

Самостійні подорожі в останні роки стало набагато легше здійснювати і планувати, ніж раніше. А все завдяки спеціальним інтернет-сервісів бронювання готелів і авіаквитків, а також спеціалізованим сайтам, на яких можна знайти всю інформацію про країні.

[do action=”h2-2″]Мінуси самостійних подорожей[/do]

У всього є як свої плюси, так і мінуси. Однак за відгуками любителів подорожувати мінусів у самостійних подорожей не так вже й багато і вони сповна перекриваються багатими плюсами.

Мінусами самостійних подорожей можна назвати те, що вам доведеться витратити свій час на вибір і бронювання готелю, купівлю квитків і планування маршруту. Також доведеться самостійно оформляти візу у візові країни, робити страховку і самостійно добиратися до готелю від аеропорту або ж\ \ д вокзалу). У разі якихось проблем розбиратися з готелем. Багажем і т. п. доведеться самостійно, представника фірми, який розрулює такі ситуації, з вами не буде. У самому подорожі доведеться використовувати свої знання іноземних мов і певну частку кмітливості.

Все це здається жахливим тільки в перший раз. А далі ви вже будете знати, як діяти!