Парки Києва і місця для прогулянок на природі – куди піти на вихідні

373

У Києві – початок золотої осені. Найближчі вихідні та й взагалі весь жовтень обіцяють порадувати нас сонячними днями. Потрібно не упустити момент і піти прогулятися по місту, відвідати цікаві заходи, поїхати на пікнік або за місто на прогулянку.

Грибів в цьому році дуже мало. Але на всяк випадок підкажу грибні місця недалеко від Києва – раптом комусь із вас пощастить (не забудьте потім похвалитися в коментарях).

Грибні місця біля Києва

А ось маршрутів прогулянок по Києву досить багато. Про них ви можете прочитати в цій статті. Крім тих маршрутів, про які я вже писала, можу порекомендувати красиві парки і місця з первозданною природою в Києві.

[do action=”h2-2″]Дендропарк на Сирці (Сирецький дендропарк)[/do]

Парк відкритий усім бажаючим з 9 ранку до 8-ї вечора і особливо красивий восени. Крім милування унікальними видами рослин, у Сирецькому дендропарку ви можете придбати саджанці.

[do action=”h2-2″]Пуща-Водиця[/do]

Цей унікальний зелений район на північно-західній околиці Києва, здавалося б, спеціально створений для любителів осінніх прогулянок. Красивий ліс, ціла система озер з човнами і катамаранами, облаштовані майданчики для відпочинку і пікніків – і така мрія знаходиться в близькій доступності, особливо для мешканців правого берега Дніпра.

[do action=”h2-2″]Голосієво і Феофанія[/do]

Район Голосієво і Феофанії знаходиться на півдні Києва, на правому березі Дніпра, і являє собою лісисто-гористу місцевість з безліччю визначних пам’яток і красивих місць.

Для прогулянок і милування природою чудово підходить Голосіївський парк (парк ім. Максима Рильського). Тут є як облаштовані місця для відпочинку та асфальтовані доріжки, так і «дикі» місця – ліс, озера і лісові стежки. Голосіївський парк облюбували не тільки любителі прогулянок на свіжому повітрі, але і велосипедисти. А взимку тут можна покататися на санках, лижах або сноуборді, правда, поки без підйомника (будівництво нового заморозили, а старий бугельний підйомник вже не працює).

Голосіївський парк зручний як для прогулянок, так і для занять спортом

Голосієво приваблює не тільки природою та чистим повітрям. Тут, у так званій Голосіївської пустині, знаходиться Свято-Покровський монастир. Далі (по дорозі у бік Дніпра) розташована Китаївська пустинь (Китаєва), що славиться своїм Троїцьким монастирем. До появи монастиря тут знаходився цілий комплекс печер та лаврський скит. Свято-Троїцький монастир у Китаєво розташований на березі цілого каскаду Китаєвських озер в оточенні Дніпровських пагорбів. Дуже мальовниче місце!

Свято-Троїцький монастир, Китаєво

У Феофанії (парк Феофанія, який розташований трохи південніше Голосіївського парку) знаходиться Свято-Пантелеймонівський монастир. Феофанія славиться завдяки гармонійному поєднанню шедеврів первозданної природи з сучасним мистецтвом ландшафтного дизайну. Тут можна нескінченно насолоджуватися прекрасними пейзажами на фоні монастиря. Недарма тут знаходиться відома лікарня «Феофанія», де в часи СРСР лікувалися виключно держчиновники і вище керівництво.

Свято-Пантелеймонівський монастир

[do action=”h2-2″]Ботанічні сади Києва[/do]

У Києві аж два ботанічних сади – так званий старий (їм. Фоміна), розташований між бульваром Тараса Шевченка і вулицею Льва Толстого і має два входи – біля метро Університет і на перехресті вулиць Льва Толстого і Бориса Вєтрова, і новий (їм. Гришко) – розташований на вул. Тимірязєвській, 1. Новий ботсад має значну площу і платний вхід (20 гривень для дорослих і 10 – для дітей). У старий ботанічний сад ім. Фоміна) можна пройти безкоштовно. Саме в ботсаду Фоміна навесні розпускаються магнолії.

Магнолії в ботсаду Фоміна

Ботсад ім. Гришко

[do action=”h2-2″]Місця для прогулянок на природі на Лівому березі[/do]

Жителі Лівого берега можуть прогулятися по Парку партизанської слави (біля метро «Бориспільська» або за Биківнянського лісу, де проходять багато веломаршрути.

Парк партизанської слави

Також жителям Лівого берега зручно добиратися до Десни або Десенки, де можна порибалити або просто погуляти біля води (хоча місця там зовсім не облаштовані і багато останнім часом почали активно забудовуватися і перейшли у приватну власність).

[do action=”h2-2″]Карта парків та місць для прогулянок у Києві[/do]

1. Сирецький дендропарк
2. Пуща Водиця
3. Голосіївський парк
4. Китаєво
5. Свято-Пантелемоновский монастир у Феофанії
6. Ботсад ім. Фоміна
7. Вхід в ботсад їм Гришко
8. Парк партизанської слави
9. Десенка