Памятки Криму: Стежка Голіцина

310

Стародавній кримський місто Судак і його околиці – одне із самих чудових місць на всьому півострові. Судак – місто, що має багату і цікаву історію, прикрашений безліччю природних і рукотворних пам’яток.

Селище Новий Світ відноситься до Судакському районі, і саме там туристи можуть знайти одне з найвідоміших визначних пам’яток Криму – неймовірно красиву Стежку Голіцина.

Завдяки чудовій ялівцевому гаю, яка обрамляє стежку в деяких місцях, її ще називають Ялівцевим стежкою, але це місце нерозривно пов’язано з ім’ям князя Голіцина, бо історично склалося називати стежку саме його ім’ям. В деякій мірі, назвавши стежку ім’ям князя, місцеві жителі так відповідають йому добром на добро. Адже відомо, що князь Голіцин багато зробив не тільки для розвитку Судакського району, але й для всього півострова.

тропа Голицына Новый Свет

Князь Лев Голіцин знаменитий тим, що заклав основи виноробства в Криму. Шампанське “Новий Світ” і голіцинські вина досі вважаються одними з кращих в Україні. Голіцин багато зробив не тільки у сфері виноробства, великий його внесок у благоустрій Судакського району: дорога Новий Світ – Судак та водовідведення в селищі з’явилися саме завдяки князю. Зараз селище Новий Світ є головною визначною пам’яткою східного узбережжя Криму і відомою здравницею.

[do action=”h2-2″]Фото Стежки Голіцина[/do]

[Показати слайдшоу]
[do action=”h2-2″]Де починається Стежка Голіцина і скільки коштує вхід[/do]

Протяжність стежки Голіцина в Криму – більше п’яти кілометрів, і це враховуючи той факт, що більша її частина була вирубана в далекому 19 столітті на неприступному, здавалося б, прибережному кам’яному хаосі. Свій початок стежка бере в Новому Світлі, недалеко від міського пляжу, і з кожним метром все впевненіше веде гуляють уздовж пляжів та прибережної скелі Коба-Кая в напрямку знаменитого Царського пляжу. До речі, вхід на територію платний: 30 гривень для дорослих і 15 для дітей від 7-ми років. Але якщо прийти сюди рано вранці або пізно ввечері – то є можливість пройти на Стежку Голіцина безкоштовно.

начало тропы голицына платный вход

Початок Стежки Голіцина. Вхід платний

Царський пляж розташований в Блакитній бухті. Протягом усього шляху туристи можуть без зусиль знайти для себе зручне місце для відпочинку і кілька прекрасних оглядових майданчиків. Під час перепочинку і відпочинку можна насолодитися чарівними красотами Чорного моря, мальовничими кольоровими бухтами Нового Світла і підноситься на заході горою Аю-Даг.

На Стежці Голіцина, приблизно посередині шляху, ви зможете відчути на собі справжнє почуття польоту! Ні, для цього не потрібно стрибати через огорожу. На Стежці працює спеціальний атракціон за типом банджі-джампінгу.

полетать на тропе голицына

Ух, політаємо!

Морські хвилі створюють чудову музику, яка відразу нагадує про легендарного гроті Шаляпіна. Цей популярний туристичний об’єкт знаходиться на шляху прямування гуляють по Стежці Голіцина. У прорубаному скельному гроті князь Голіцин приймав гостей, зберігав вино і пригощав ним гостей. Був у цьому гроті і Шаляпін, коли давав концерт для князя Голіцина і його гостей. Власне, тому грот і названий його ім’ям. Бував у гроті і російський імператор Микола Другий, який, до речі, за легендою і дав назву селища Новий світ.

У гроті Шаляпіна

Від грота Шаляпіна стежка Голіцина триває паралельно Синій бухті до самого мису Капчик. Прогулянка по цій стежці буде прекрасним пригода для кожного, хто буде мати задоволення бувати в Криму. По шляху проходження маршруту туристи зможуть насолодитися дивовижними видами кольорових бухт і морськими пейзажами. Таких панорам вам не вдасться побачити більше ніде!

[do action=”h2-2″]Карта Стежки Голіцина в Новому Світі[/do]

Карта Стежки Голіцина