Курорт Межев (Megeve)

503

Респектабельність, стильність, траси в оточенні лісу – ось, що відрізняє гірськолижний курорт Межев від йому подібних. Не даремно він включений у список курортів престижній категорії «Найкраще в Альпах». Не дивно, адже не хто інший як баронеса Ноемі де Ротшильд доклала руку до розкручування Межева ще після Першої світової війни, і досі її нащадки не байдужі до цієї альпійської селі в савойском стилі, що стояла біля витоків світового гірськолижного спорту.

Межев приваблює як досвідчених, так і початківців лижників, причому для сімейного відпочинку створені всі необхідні умови. Численні лижні траси всіх видів, які коштують дорожче, ніж забронювати Гостьовий Будинок Стрілецький, перетинають мальовничі ялиново-ялицеві ліси – так щастить не кожному курорту. Для недосвідчених в катанні туристів створені ідеальні траси: широкі, плоскі, з невеликим ухилом. У природному парку Кот-2000 отримають свою порцію адреналіну фанати лижного спорту: тут є все для екстремального і позатрасового катання.

З допомогою підйомників можна спуститися в одне і те ж місце по різних трасах, що зручно для лижників різного рівня. Приваблює і те, що марковані траси і їм придумані дуже романтичні назви.

Якими ж видами спорту тут можна зайнятися крім лижного? Це і парарглайдинг, і плавання, фігурне катання, і теніс, і альпінізм. Благо, що спортивний центр, обладнаний за останнім словом науки і моди, дозволяє зробити це. Дружні компанії залучать польоти на повітряній кулі, екскурсії на вертольотах, катання на снегокатах.

У трьох районах курорту знаходиться все це пишність: Рошбрюн-Кіт, Мон-Арбуа і Ле Жай. В будь-яку з них можна піднятися з центру села на підйомнику. А центральна частина Межева – це каменем вулиці, будинки, церкву з дзвіницею, прикрашають площу і готелі, щоправда, зняти Гостьовий будинок Супутник Затишку коштує дешевше. Архітектура Межева витримана в старовинному савойском стилі, що не заважає новітнім технологіям дозволяти прикрашати життя туристів всередині апартаментів на будь-який смак: чи це готель або шале.

Шопінг, вишукані обіди, більш ніж в 70 ресторанах, як у гірських, так і у міських, – що може бути прекрасніше? Хіба що “Джаз Клуб де Ле Сен Ру” – кращий джаз-клуб Франції? Термальний парк Сен-Жерве-ле-Бен з мінеральними джерелами? А може, казино?

Все це здорово, тим більше що і для дітей Межеві знайдеться веселий притулок – 3 дитячих садка і спеціальні лижні інструктори.

Після першої світової війни Межев був першим і єдиним курортом, де пропагувалися багато зимових видів спорту. Треба сказати, що і сьогодні він не здає свої позиції.