Купальний сезон у Києві 2015. Пляжі Пущі-Водиці

306

[do action=”h2-2″]Пляжний сезон у Києві 2015[/do]

23 травня 2015 року стартував купальний сезон у Києві. Саме ці вихідні порадували киян пляжної погодою – температура повітря в тіні сягала 29 градусів, а вода в Дніпрі та озерах встигла прогрітися до +16 +18 С. Однак міські пляжі Києва до цього моменту так і не отримали паспорта відповідності. В цьому році офіційного відкриття пляжного сезону в Києві трохи затягнулося. Про отримання паспортів якості Київське комунальне підприємство «Плесо» оголосило лише 26 травня 2015.

Перші пляжники, які побували в Гідропарку, кажуть, що пісок там вже чистий, питні фонтанчики на пляжах вже працюють, але лежаки є поки тільки на платних пляжах. До речі, за законом, на всі платні пляжі Києва вхід повинен бути безкоштовний, а ось всі супутні послуги – за окрему плату. Приватні (платні) пляжі Києва вже працюють у всю, ціни – від 100 гривень за лежак (в будній день) і від 25 грн. за маленьку пляшку мінералки.

Сертифікат відповідності санітарним нормам в 2015 році отримали 9 пляжів Києва.

[do action=”h2-2″]Де можна купатися в Києві до 2015 року[/do]

Купатися в Києві можна на пляжах: «Дитячий», «Венеція», «Золотий», «Веселка», «Передмостова Слобідка», «Молодіжний», «Пуща-Водиця», «Вербний» і «Центральний».

А ось 50 озер на території Києва потрапили в список заборони.

[do action=”h2-2″]Де заборонено купатися в Києві (список брудних озер та інших водойм Києва):[/do]
[Показати слайдшоу]


Не можна купатися в Києві в озерах в Голосіївському парку (парк ім. Рильського), озерах Вирлиця і Нижній Тельбін, а також ще в більш ніж 10 озерах Дарницького району, не відповідають санітарним нормам озеро Алмазне (Деснянський р-н), озеро Берізка в Гідропарку, Русанівський канал, озеро Центральне і озера Опечень на Оболоні, озера у парку Нивки.

Повний список водойм Києва, де не можна купатися в 2015 році:

[do action=”h2-2″]Пляжі та місця для відпочинку в Пущі-Водиці (Київ)[/do]

У Пущі-Водиці в спекотний перший день травня 2015 року було дуже багато народу. В основному смажили шашлики і проводили корпоративи. Але й купаються було помічено чимало, незважаючи на прохолодну воду.

За санітарними нормами купатися в Пущі-Водиці можна на озері Горащиха (Геращиха) на 7-й лінії. Цей пляж офіційно називається «Пуща-Водиця» і належить комунальному підприємству «Плесо», яке відповідає за стан цього пляжу. Однак по виду вода тут дуже чиста (як на мій погляд): вже найперші купаються встигли скаламутити її і підняти з дна все, що лежало там з минулого року, по-друге, незважаючи на невисоку температуру води, по краях озера було помічено щось схоже на цвітіння (неприємний зелений «наліт» на воді. Що буде тут влітку, коли вода прогріється вище 20 градусів, прогнозувати складно, але вже зараз не виникає особливого бажання там скупатися. Але незважаючи на це, народ вже активно купається і засмагає на цьому пляжі!

Пляж “Пуща-Водиця” (озеро Горащиха)

У минулі роки можна було купатися в Міському ставку (2-я лінія). Як щодо 2015 року – сказати складно – офіційних даних на цей сезон з цього пляжу поки немає.

А от місця для пікніків і веселого відпочинку в Пущі-Водиці відмінні! Близькість води трохи втихомирює спеку, місць для шашликів тут дуже багато – вистачить усім.

Кращим місцем у Пущі-Водиці для пікніка, мабуть, є ставок Карачун (14-я лінія) сапсаїв став (на річці Горенка, по іншу сторону від ставка Карачун).

На берег ставка Карачун можна проїхати на машині, що дуже зручно тим, хто везе з собою столики, стільці або навіси. А ось до зоні відпочинку на Сапсаевом ставку пробратися важче – машину доведеться залишити на стоянці (яка завжди забита машинами) і йти до місця пікніка пішки (хвилин 5). Правда, деякі машини все ж якось пробираються до самої води, але відпочивати доведеться трохи віддалік від офіційної зони відпочинку.

Пуща Водиця, Сапсаев ставок (річка Горенка)

Тут категоричний заборонено розводити багаття на землі. Для того, щоб посмажити шашлик, вам знадобиться критий мангал на ніжках (можна привезти з собою розбірний, а можна орендувати на місці за 50 грн.). Також можна орендувати цілий столик під навісом, але робити це треба завчасно, так як в хороші теплі дні вони зазвичай всі зайняті. 23 травня вся зона відпочинку біля ставка Сапсаев була забита відпочиваючими – в основному корпоративними послугами. Тут є невеликий пляжик, де можна охолодитися в спеку, і човнова станція. Навпроти зони відпочинку, на іншому березі ставка, розташовані приватні пляжі санаторіїв. Пройти туди просто так не вийде.

[do action=”h2-2″]Переваги відпочинку в Пущі-Водиці (Київ)[/do]

  • Відмінне місце для пікніка, шашликів та проведення корпоративу на свіжому повітрі – тут є мангали, столики, спортивні майданчики, пляжі, прокат човнів, загалом, всілякі розваги на будь-який смак.
  • Гарне місце для прогулянок по лісу і навколо озер (особливо тут гарно восени).
  • Чудовий маршрут для прогулянок на велосипеді! Місця багато, машини їздять нечасто.
  • В якості місця для купання я б поставила 3+. Народу завжди багато, вода не дуже чиста (по відчуттях, не по пробі води!), озеро невелике.
  • Гарне місце для збору грибів – їхати недалеко, ліс гарний (хоч і трохи зарослий), але гриби тут є (якщо добре пошукати і встигнути приїхати сюди до напливу інших грибників).
  • [do action=”h2-2″]Як дістатися до Пущі-Водиці[/do]

    В Пущу-Водицю ходить громадський транспорт: автобус № 30 (від метро «Академмістечко»), маршрутки №№ 170 (від метро «Героїв Дніпра»), 226 (від метро «Нивки»), 719 (від метро «Нивки») та трамваєм № 12 (йде від ст. м «Контрактова площа»). Трамваю №7 (від площі Шевченка) скасували кілька років тому.