Карти для Андроїд: Гугл мапс, Яндекс карти та КАРТИ.ME. Порівняння і огляд

640

Найпопулярніші офлайнові і онлайнові карти (мапс) для смартфона під управлінням Android, які я використовую у своїх подорожах

Що найголовніше для мандрівника, крім мобільного зв’язку? Звичайно ж, GPS і карти. Вирушаючи навіть в одноденну поїздку по цікавим місцям нашої батьківщини, я завжди беру з собою смартфон з картами. По-перше, мені необхідно прокласти оптимальний маршрут, по-друге, подивитися пробки на маршруті, і по-третє, знайти якісь цікаві пам’ятки по дорозі і в кінцевій локації. Ну і часто в дорозі необхідно знайти заправку, магазин і т. п.

Класифікація карт для Андроїда

Незважаючи на велику кількість різних картографічних додатків під Android, хорошою юзабіліті може похвалитися далеко не кожна карта. Щоб швидше розібратися у видах карт для Андроїд, розділимо їх на окремі картки (такі як Гугл і Яндекс мапс або Maps ME) і оболонки для завантаження карт, такі як Orux Maps, «SAS.Планета», OsmAnd або OziExplorer. Другий класифікацією Андроїд карт стане можливість роботи оффлайн (без підключення до інтернету). А третя класифікація – це платність або безоплатність карт.

Найбільш популярні карти (навігатори) для Андроїд

 • Google MAPS і Yandex карти – відгуки, огляд, порівняння функцій мобільних версій для Андроїд
 • Самими популярними програмами-сервісами для навігації для смартфонів є Гугл карти і Яндекс карти. Крім докладних карт, у цих додатків є режим навігації, в якому зручно прокладати маршрут, та інформація про пробки на дорогах (причому у Яндекса і Гугла вони різні і беруть інфу кожен з власних джерел).

  Як Яндекс, так і в Google Maps, є два режими відображення карти – «Схема» і «Супутник» (в деяких версіях є змішаний режим – «Гібрид»). Схемою найзручніше користуватися в місті, а от для поїздок на природу краще використовувати режим «Супутник», де видно всі доріжки і можна побачити, де можна пройти (проїхати), а де це буде проблематично).

  Карта Яндекс – режими відображення

  Режим «Супутник» особисто мені більше подобається у Гугла, а от інформацію про пробки я зазвичай дивлюся в Яндекс-картах. А от навігація, пошук об’єктів та прокладання маршруту в них мало відрізняється (особисто я не визначилася, яку навігацію краще використовувати – Гугл або Яндекс). Також обидві ці карти зближує те, що їх можна назвати глобальними – за ним зручно орієнтуватися як у місті, так і в безлюдних місцях на будь-якій місцевості в будь-якій країні світу.

  Додаткові корисні можливості мобільних карт Яндекс і Гугл:

  Як Яндекс, так і в картах Google є можливість зберегти координати місця і поділитися ними будь-яким способом – в смс, через скайп, вайбер, зберегти місце розташування на Гугл або Яндекс диску, Дропбокс і т. п.

  Обидві програми в режимі навігатора пропонують кілька маршрутів на вибір і вміють будувати маршрут з урахуванням пробок.

  В обох картах також є можливість пошуку різних об’єктів, згрупованих за типами. Тобто ви легко можете знайти кафе, кінотеатри, магазини, АЗС, аптеки, готелі та інші послуги поруч з вами на карті і подивитися відгуки про них і час їх роботи.

  Відмінності Яндекс мапс від Гугл-карт:

  Перевагою Гугл карт я вважаю можливість додати фотографії будь-якого місця і (маючи певний рейтинг) навіть будь-який об’єкт на карті. З 2017 року картографічний сервіс Google Map Maker перестав бути окремим ресурсом і інтегрувався в Гугл карти. З 2008 року сервіс Google Map Maker дозволяв користувачам модерувати інформацію на картах. Але з тих пір багато його функції були перенесені на Карти Google. У їх числі – можливість додавати нові місця, виправляти і оновлювати інформацію про компаніях і пам’ятки, а також перевіряти запропоновані правки. Тепер всі ці інструменти доступні як в мобільному, так і в веб-версії Карт Google.

  А ось в мобільній версії Яндекс карт, навпаки, функцію редагування (так звана «Народна карта Яндекса») прибрали. Зате відмінною рисою Yandex maps стала можливість додавати на карту дорожні події (аварії, дорожні роботи тощо), а також коментарі, які видно всім. Для цього необхідно зареєструватися або увійти під своїм обліковим записом Яндекса.

  В Гугл і Яндекс картах всі функції повністю безкоштовні, а з недавнього часу з’явилася можливість користуватися картами в режимі оффлайн (без підключення до інтернету). Для цього слід завантажити певну область карти (Гугл) або завантажити карту країни (міста, області) – у Яндекс мапс. Але ось режим побудови маршруту (навігатор) і інформація про пробки залишаються недоступними без підключення до інтернету.

 • MAPS.ME
 • Проект порівняно молодий і за короткий час зумів вибратися в лідери завдяки можливості повноцінно працювати без підключення до інтернету. Щоб почати користуватися Мапс МО, потрібно завантажити карту країни або області. Для скачування доступні всі країни світу в досить докладному викладі.

  Карти MAPS.ME для Андроїд мають вбудований навігатор, а з недавніх пір була впроваджена система інформації про пробки (але в Києві вона поки не працює). Навігатор і прокладання маршруту в МЕ картах реалізована приблизно як і в Гугл і Яндекс (можна вибрати режим «пішки», «на машині» або «на велосипеді»). На жаль, немає можливості прорахувати маршрут в режимі громадського транспорту. Але зате прокласти маршрут і скористатися навігатором можна в оффлайн-режимі (без підключення до інтернету!

  Навігація в MAPS.ME схильна прокладати маршрути по самому короткому шляху (навіть в режимі «авто»), що не завжди зручно: багато разів цей навігатор заводив нас у якісь глухі провулки з майже непрохідними місцями (один раз навіть вперлися в шлагбаум), в той час як Яндекс навігатор показував маршрут через більш прохідні дороги (причому з можливістю вибору альтернатив). Ще одним мінусом є те, що тут немає режиму відображення у вигляді супутникової карти (хоча польові дороги показані на схемі). А ось те, що будь-яке розташування можна зберегти і поділитися ним – це, безсумнівно, плюс.

  MAPS.ME використовує відкритий сервіс OpenStreetMap (некомерційний веб-картографічний проект по створенню самими користувачами Інтернету детальної вільної і безкоштовної географічної карти світу). Зареєструвавшись, ви можете за допомогою MAPS.ME додати, уточнити або відредагувати будь-який об’єкт на карті.

 • Навітел, Сіті Гід, Garmin і інші навігатори
 • Якщо Google і Yandex maps – це насамперед карти, програми для Андроїд Navitel City Guide, ПроГород і Garmin Navigator – це саме навігатори. У них є маса корисних (і не дуже) функцій, але їх об’єднує те, що вони платні і використовувати їх можна переважно в містах. Для поїздок на природу вони практично марні, саме тому я їх не використовую і робити їх огляд не буду, такі огляди легко можна знайти в інтернеті.

  Для тих, хто подорожує по закордонах, існує маса платних і безкоштовних аналогів, перераховувати які можна досить довго.

 • Карта-довідник організацій 2ГІС (2GIS)
 • Це перш за все навіть і не карта, а довідник, за допомогою якого можна легко знайти будь-яку компанію, організацію, послугу або бізнес-об’єкт. Працює 2ГІС без інтернету (потрібно попередньо завантажити карту) і має вбудований навігатор. Для поїздок за місто зовсім марна, оскільки карти обмежуються лише великими містами. Ще один мінус – 2GIS працює далеко не у всіх містах, не кажучи вже про країни.

 • HERE WeGo (HERE Maps, Nokia Maps, Ovi Maps)
 • Колись це був популярний і розвивається картографічний ресурс від «Нокії». Сервіс Here багато в чому грунтується на технології фірми Navteq, яку Nokia купила в 2008 році. Зараз карти Нокії перестали оновлюватися і проект, можна сказати, згас. Тому огляд цих карт вважаю марним і сама ними давно не користуюся. Але згадати ці карти все-таки варто, оскільки вони в свій час вважалися досить зручними (та й під ОС Windows Phone альтернатив в загальному-то не було). З 2016 року HERE Maps перестали працювати на Windows 10.

  Скачати або оновити всі ці карти для смартфонів або планшетів, що працюють на Андроїд, можна безкоштовно в офіційному магазині додатків Google Play (Гугл Плей).

  Порівняння карт для Андроїда: Гугл, Яндекс і MAPS.ME

  (клікніть на картинку, щоб збільшити)