Фототехніка, яку я використовую в своїх подорожах

333

Огляд фототехніки (фотоапарати, відео-камери і камерофони), які я беру в свої поїздки

Почалося все, звичайно, з мильниці. Ні, ще раніше у мене був плівковий фотоапарат «Київ» (не пам’ятаю вже модель), він робив фотки хороші, але обмеження в 36 кадрів і необхідність друку фоток дуже заважали процесу. З того часу збереглося кілька альбомів, а відскановано з них всього декілька фото.

1. Дешево і сердито. Першою мильницею для подорожей у мене став Canon PowerShot A510, Апарат був майже вбити, компактний і робив чудові фото (краще, ніж сучасні дешеві мильниці). Але ніщо не вічне, і він почав подглючивать. Натомість йому, вражені якістю фірми Кенон, я купила другий PowerShot – 530й моделі, з яким іноді подорожую досі. Переваги цієї простої мильниці в тому, що її не страшно тягати під дощем, вона працює від двох пальчикових акумів або батарейок (що зручно для відпочинку з наметами), робить досить чіткі і не занадто «важкі» знімки (які не вимагають великої карти пам’яті). Для чисто кореспондентської зйомки – саме те. Мінуси – не знімає у форматі 16:9 і як відеокамера теж марний.

Приклад, як знімає фотоапарат Canon PowerShot A510

Приклад, як знімає фотоапарат Canon PowerShot A530

Подивитися ціни на фотоапарати Кенон можна у магазині MOYO за посиланням http://www.moyo.ua/foto_video/photo_video/cameras/canon/ Звичайно, старих моделей ПаверШотов там давно немає, але прогрес не стоїть на місці і є багато інших хороших моделей фірми CANON

2. Найкрасивіші фото. Для художньої зйомки ми придбали напівпрофесійну зеркалку – фотоапарат Nikon D500. Плюсів у неї море: – і відмінна оптика в комплекті, і можливість прикручувати які хочеш об’єктиви, і купа настройок, і відкидний екран, можливість знімати у форматі RAW. Загалом, багато чого цікавого, фотки робить відмінні. Мінус тільки в його громіздкість і роботі від свого власного акумулятора (батарейки не підходять), тому я намагаюся не брати його в турпоходи, на відпочинок в наметі і під час прогулянок на човні. Відео цей фотік знімає в звичайному HD (не Повний) і при відеозйомці не має автофокусу (що для мене значний мінус).

Приклад, як знімає фотоапарат Nikon D500

Никон ми купували років 7 назад, на той час він був досить сучасним. Звичайно, зараз є більш наворочені моделі. Подивитися ціни на фотоапарати Nikon можна у магазині MOYO.

3. Все в одному. Щоб не тягати в подорож все відразу – і GPS, і телефон, і комунікатор, і фото та відеокамеру, я придбала камерофон Samsung Galaxy S4 Zoom. Це диво техніки поєднується в собі смартфон з 4.3-дюймовим сенсорним екраном, GPS, Андроїдом 4 і фотоапарат з 10-кратним оптичним зумом і купою налаштувань і сцен. Samsung Galaxy S4 Zoom вміє знімати непогане відео в Full HD (з автофокусом, зумом і стабілізацією) та панорамні фото. Якість фоток – трохи краще, ніж у звичайних смартфонів (але звичайно гірше, ніж у Никона) і є зум, що дуже зручно в подорожі. Великим плюсом є те, що до фотці тут же можна прив’язати координати, викласти її на карту Гугл або в Instagram.

Мінус в одному – апарат, як і більшість Андроїдів, швидко сідає і вимагає підзарядки. Такі Самсунги вже давно зняті з виробництва і чомусь формат камерофона (смартфона з хорошим об’єктивом) не прижився. А шкода.

Приклад, як знімає фотоапарат в камерофоне Samsung Galaxy S4 Zoom

4. Робоча конячка. В якості другого фотика, який майже завжди їздить зі мною, я беру цифровик-ультразум Fujifilm S 2100. Таких апаратів тепер теж не знайдеш у магазинах, я брала його б\у за невелику ціну спеціально для поїздок. Він досить міцний, працює від 4-х пальчикових батарейок (що зручно в поїздці), має 15-кратний оптичний зум і непогано знімає відео в HD-якості. У ньому є необхідні ручні настройки і зручні налаштування, формат кадру можна міняти з 4:3 на 16:9.

Приклад, як знімає фотоапарат Fujifilm S 2100

5. Ширококутні фото з допомогою екшн-камери. Під час поїздок я нагадую робота: на голові – екшн камера Xiaomi Yi Sport і в руках – один з фотиков і смартфон (для керування камерою по Wi-Fi). Xiaomi Yi знімає хороше відео (вміє навіть робити формат 2K і знімати 60 кадрів в секунду) і я її зазвичай так і використовую. Але іноді, коли потрібно зняти об’єкт з широким кутом, а фотік з цим не справляється, доводиться робити фотокадр з допомогою Xiaomi Yi. Якість – як у звичайного смартфона, 12 мегапікселів і широкий кут.

Приклад, як знімає фото екшн-камера Xiaomi Yi

Ось такі девайси я використовую в поїздках. А які фотоапарати і відеокамери використовуєте ви у своїх подорожах?