Доставка посилок з Китаю: Нова пошта VS Укрпошта. ПОРІВНЯННЯ

839

У цій статті я постараюся порівняти послуги двох основних поштових сервісів в Україні, які доставляють українцям посилки з Китаю, з інтернет-магазинів АлиЭкспресс, ГирБест, ТаоБао та ін. Це Укрпошта та Нова пошта. Звичайно, ці пошти доставляють товари не тільки з Китаю і не тільки з перерахованих магазинів, але я впевнена, хто якість послуг не відрізняється в залежності від країни та магазину. Тому розглянемо роботу цих поштових сервісів на прикладі посилок з Китаю.

Як я вже писала, з кінця 2016 року доставкою посилок з Китаю щільно зайнялася Нова Пошта України. За моїми підрахунками, через Нову поту з інтернет-магазину АлиЭкспресс (найбільший і популярний китайський онлайн магазин) тепер проходить близько 70 відсотків посилок, який раніше всі приходили на Укрпошту і іноді (досить рідко) доставлялися «до дверей» компанією ” Міст Експрес. Зараз також посилки з Китаю можуть доставлятися Mist Express, але їх частка настільки незначна, що я не буду розглядати цього перевізника у статті, оскільки відгуки про нього дуже неоднозначні. Коротко – мені за весь час з Міст Експрес доставили 3 посилки – безкоштовно, кур’єром до квартири, на складі Міста посилки не затримувалися, хоча у моїх друзів бували й інші ситуації.

Порівняння Укрпошти та Нової пошти у плані доставки посилок з Китаю (з АлиЭкспресс і інших інтернет-магазинів)*

Час доставки посилки:

Новою поштою: ПОВІЛЬНО. Зазвичай посилка в середньому на 10-15 днів затримується на складі («митниці») Нової пошти. То дійсно посилки, що доставляються Новою поштою довше проходять митний огляд, то це «митниця» самої пошти, але факт в тому, що час доставки посилки значно збільшується.

Укрпоштою: ШВИДКО. Зазвичай посилка приїжджає у ваше відділення на наступний день після проходження української митниці (для Києва) і через кілька днів після митниці – для мешканців інших міст чи селищ. У всякому разі, на складі самої Укрпошти посилка не затримується. Коли вона приходить у вашій відділення, листоноша повинен повідомити вас про посилці, виписавши паперове повідомлення і поклавши його в поштову скриньку (потрібно враховувати, що воно може запізнитися на пару днів). При прибутті у відділення Укрпошти посилок з відстежуваними трек-номерами вам, крім папірця в поштову скриньку, повинно автоматично прийти смс-повідомлення. Відстежити, прибула ваша посилка з АлиЭкспресс, можна за допомогою сервісу Track24.ru там все просто і зрозуміло розписано і можна додати посилку в історію відстеження і отримувати повідомлення про її місце перебування.

Доставка «до дверей» або у відділення пошти?

Нова пошта: КУРЬЕРОМ ДО ДВЕРЕЙ КВАРТИРИ. Зараз доставка посилок з Китаю здійснюється кур’єром Нової пошти до самої квартири (іноді просять вийти до під’їзду). А от якщо ви пропустили час доставки кур’єром (вас не виявилося вдома), то доведеться отримувати посилки у відділенні Нової пошти і не факт, що це відділення буде поруч з вами. Логістика Нової пошти у цьому відношенні ще далеко від ідеалу і трапляються як втрати посилки на пошті, так і різні недоречності.

Великий мінус доставки міжнародних посилок Новою поштою повідомлення про те, що вам сьогодні прийде кур’єр, приходить за півдня, а то й за півгодини до того, як прибуде сам кур’єр. Це не завжди зручно тим, хто знаходиться далеко від дому (від адреси доставки посилки) – домовитися з кур’єром на інший час не завжди виходить, а потім посилку віддають назад у відділення і починається круговорот подій. Якщо посилка пролежить у відділення Нової пошти (після відмови кур’єра) більше 5 днів, то вам доведеться платити за її зберігання (від 15 грн. у день).

На Укрпошті посилка чекає вас відділенні (у багатьох містах міжнародні бандеролі видають в окремому віконці, так що навіть не потрібно стояти в загальній черзі). Однак офіційно посилка зберігається безкоштовно на пошті не більше 5-ти днів. Зате можна спланувати свій графік так, щоб встигнути зайти на пошту в будь-який час, коли вона працює. Теоретично можна зателефонувати на пошту і замовити доставку до квартири, але скільки це буде коштувати – не знаю, ніколи не користувалася.

Платна або безкоштовна доставка:

Нова пошта: БЕЗКОШТОВНО – в більшості випадків. Зазвичай посилка доставляється за рахунок відправника, про що написано в декларації. Але бувають помилки і збої і вас просять сплатити посилку. В цьому випадку доведеться добиватися справедливості або заплатити ці нещасні 30-40 гривень і забути. Також за посилку доведеться заплатити

Укрпошта: БЕЗКОШТОВНО – завжди. Всі посилки по Укрпошті (якщо це не накладений платіж) для одержувача безкоштовні (оплата за рахунок відправника). Оплату з вас можуть зажадати лише за зберігання посилки, якщо ви не забрали її протягом 5-ти робочих днів.

Наявність відділень Нової пошти:

Мережа «Нова пошта» складається з більш ніж 2300 відділень, понад 1400 почтоматов для видачі/прийому посилок і 37 сортувально-перевантажувальних терміналів. Географія мережі «Нова пошта» в Україні охоплює майже 1000 міст і сіл. Крім доставки у відділення, компанія здійснює адресну доставку в більш ніж 28 000 населених пунктів.

Наявність відділень Укрпошти:

«Укрпошта» налічує близько 11,8 тисяч поштових відділень по всій території країни. Тобто для жителів дрібних селищ зручніше отримувати посилку на Укрпошті, ніж їхати в найближче відділення Нової пошти.

Черги у відділенні пошти та якість обслуговування:

Тут все залежить від конкретного відділення і від самих працівників пошти. Тут уже як пощастить. Якщо ви пропустите час доставки кур’єром Нової пошти, то невідомо, скільки вам доведеться чекати її у відділенні. Те ж саме і з якістю обслуговування – втратити посилку або нахамити можуть скрізь.

Потрібні документи при отриманні посилки?

Нова пошта

Особисто у мене ні разу не запитали паспорт, просто питають прізвище (причому в російській транскрипції в декларації вона написана неправильно). Найчастіше кур’єр навіть не просить підписати декларацію. Тобто фактично вашу посилку можуть віддати кому завгодно…

Укрпошта

Посилки з відслідковувати трек-номером (так звані «цінні бандеролі») вам віддадуть тільки при наявності паспорта, до того ж посилку зареєструють в спеціальній книзі і зажадають ваш підпис. Прості бандеролі (з неотслеживаемым трек-кодом, зазвичай це посилки дешевше 10 доларів) вам можуть віддати і без паспорта, підпису не потрібно. А можуть і просто кинути в поштову скриньку. Однак, щоб посилки з Китаю не губилися, з початку 2017 року на АлиЭкспресс ввели правило, що всі повинні мати контрольований трек-номер. Хоча не всі продавці цього випливають…

НОВА ПОШТА УКРПОШТА
Швидкість доставки +
Зручність доставки для тих, хто завжди вдома + +
Зручність доставки для тих, хто не розпоряджається своїми часом +
Доставка до квартири +
Безкоштовна доставка + +
Втрата посилок + – + –
Наявність відділень, де можна отримати посилку 2300 11800
Черги і якість обслуговування + – + –

*Порівняння засноване на особистому досвіді і досвіді знайомих станом на березень-квітень 2017 року. З часом все може змінитися, так що слідкуйте за новинами блогу!

ПІДПИСКА НА НОВИНИ! (введіть свій е-мейл)

і підтверди підписку!

Відгуки про Нову пошту і доставки посилок з Китаю