Дороги і пляжі на Десні, неподалік від Києва

387

Відпочинок на Десні біля Києва, як проїхати до пляжів

Ті, хто перший раз їде відпочивати на Десну, задаються питанням: «Які на Десні дороги і як проїхати до пляжу?»

Справа в тому, що підходів, а тим більше під’їздів до річки не так вже й багато. Десна петляє між непрохідними лісами та луками, де навіть влітку залишаються заболочені місця і проїхати там неможливо. Та й не кожне місце на березі Десни придатне для купання і встановлення намету.

[do action=”h2-2″]Як проїхати на Десну:[/do]

В основному зручні проїзди до води розташовані поруч з населеними пунктами. Але зручні – це не означає рівні і заасфальтовані. Про асфальт на дорогах потрібно забути (втім, і на міжміських трасах він залишає бажати кращого). Проїхати на Десну найзручніше на позашляховику або автомобілі вітчизняного автопрому – «Жигулях», «Ниві». Особисто ми по таких місцях їздимо виключно на «Копійці» – кліренс у неї досить високий (у порівнянні з багатьма іномарками), так і подряпати про гілки або зачепитися бампером за пеньок не страшно.

[do action=”h2-2″]Дороги на Десні – як витягнути машину із грязі (відео)[/do]

В принципі, до деяких пляжах можна під’їхати і на авто з низьким кліренсом, але в цьому випадку краще їздити компанією з декількох машин – щоб витягнути один руга у разі, якщо застрягнете. Шини бажано мати такі, які застряють в піску. Наприклад, з такими дорогами добре справляються літні шини Michelin (Мішлен) Latitude Tour HP http://krainashin.com/tyres/michelin/latitude-tour-hp

Основною небезпекою на під’їзді до Десні є пісок і розмитий грунт. Гірше всього добиратися до води після сильного дощу або навесні після розливу. Буває так, що машина намертво застряє там, де в суху погоду проїжджав сто разів. Тому, збираючись на Десну, обов’язково візьміть з собою буксирувальний трос. Лебідка допомагає не завжди – якщо застрягти в чистому полі, де немає ні одного дерева, то доведеться вигадувати хитрі способи залебедиться.

[do action=”h2-2″]Як обирати місце для намету і купання на Десні[/do]

Доступних і зручних (не заболочених, без обривів і без корчів) на Десні не так вже й багато. Наприклад, відпочити на Десні недалеко від Києва ви зможете хіба що в районі деснянської дамби в парку Дружби Народів (проїхати туди на авто можна з Троєщини, плюс туди є дуже цікавий веломаршрут). Але і там вас чекає всього 5-6 невеликих пляжів, зазвичай ще з ранку зайнятих рибалками і любителями шашликів.

Часто берега Десни неподалік від Києва забудовано приватними спорудами і пробратися на пляж не представляється можливим. Доводиться їхати аж до селища Жукин або далі – в бік Остра. Можна відпочити і на іншому березі Десни – в районі селищ Пухівка, Рожни.

А ось біля селищ Леточки і Крехаїв протікає вже не Ясна, а її бічне русло, яке перетворилося в окрему річку під назвою Рать (друга назва – Любич). Ширина русла тут невелика — 10-30 метрів. Тому сюди їдуть швидше на риболовлю, ніж для пляжного відпочинку.

У кого є човен – той може провести чудовий відпочинок далеко від людей на одному з безлюдних островів Десни.

Загалом, щоб знайти зручне місце для відпочинку на Десні, потрібно попередньо його знайти – або з’їздити і пошукати самому, або запитати у друзів або на форумах, оскільки орієнтуючись по карті (навіть самої докладної), не завжди можна обчислити відповідний пляж. Найчастіше там, де на карті видніється пісочок, в реальності поруч розташована непролазна заплаву або незручний крутий спуск. І якщо для рибалок такі місця – не проблема, то для охочих позасмагати і викупатися вони не дуже підходять.

[do action=”h2-2″]Які типи пляжів є на Десні[/do]

На Десні два основних типи берегів: пляж на косі – широкий, з дрібним заходом (зручний для відпочинку з дітьми), пляж під кручею (зазвичай невеликий, на одну сім’ю, при заході в воду – відразу глибина, підходить для рибалок, тих, хто добре плаває і не підходить для відпочинку з дітьми). І є щось середнє – там, де коса починає переходити в кручу. Це сама зручна і універсальна берегова лінія і такі місця на Десні зазвичай зайняті ще з минулого року)))