Дива природи: крижані печери

378

Природа нашої земної кулі дивна. Тут сходяться воєдино «вогонь і лід». І останнім часом з жаркої пустелі можна буквально за день (на літаку) потрапити в арктичну холоднечу. Побувати на розпечених вулицях Арабських Еміратів і тут же відправитися в саму північну точку Норвегії.

Звичайно, далеко не всі місця на планеті настільки доступні навіть зараз, у вік літаків і космічних відкриттів. Але при великому бажанні можливо все! Наприклад, відвідування крижаних печер!

[do action=”h2-2″]Топ 5 крижаних печер світу, відкритих для відвідування:[/do]

1. Льодовик Лаунгйекюдль, Ісландія – найбільша рукотворна крижана печера (площа 940 кв. км). Тунелі печери прокладені між льодовиками Лаунгйекюдль і Хофсйекюдль, під якими знаходяться два вулкана. Враження незабутні!

2. Айсрізенвельт, Австрія – найбільша природна крижана печера. Ця система печер утворилася 100 мільйонів років тому і розташована в горі Хохкогель на висоті 1641 м. До печери прокладена канатна дорога, яка привозить туди туристів. Печера Айсрізенвельт в Австрії відкрита для відвідування з травня по жовтень, взимку вона не працює через небезпеку сходження лавин. У печері можна подивитися на підсвічені льодові фігури.

3. Фурка, Швейцарія. Тунель, прокладений через льодовик, є частиною гірського перевалу в швейцарських Альпах (на висоті 2 436 м). Перевал відкритий тільки в теплу пору року. Усередині льодовика влаштований крижаний коридор, там же знаходиться місце, де зберігається «крижане» вино в бочках.

4. Заповідник Apostle Islands National Lakeshore, штат Вісконсін, США – крижана печера з тисячею бурульок. Влітку це звичайна вапнякова печера, розташована на острові (залишок льодовика) на Верхньому озері. Але взимку, замерзаючи, вона перетворюється в справжнє диво природи – тут можна спостерігати тисячі бурульок різних розмірів. Добиратися до печери доведеться пішки по льоду замерзлого озера.

5. Кунгур крижана печера, Урал, Росія. Її протяжність становить 5700 метрів, але для туристів доступні лише 1.5 кілометра. У Кунгурской печери налічує 60 озер і 48 гротів. Та частина печери, яка призначена для туристів, красиво підсвічується.