Де купатися киянам – стан київських пляжів

250

В цьому році з пляжами в межах Києва стало зовсім туго: то пляжний сезон відсунувся на півтора місяця через розлив річок і брудної води в Дніпрі, то в серпні знову пляжі Києва і зовсім назвали небезпечними для купання через невідповідність води санітарно-біологічним нормам (у воді була виявлена кишкова паличка в концентрації, небезпечної для здоров’я).

У Києві дозволили купатися лише на одному пляжі – “Молодіжному” (у Гідропарку). Всі інші – Венецію, Вербний, Дитячий, озеро Тельбін, Чорторий (Десенка), озеро в Пущі-Водиці, Золотий, Веселка, Центральний, Передмістна слобідка – Держсанепідслужба назвала небезпечними для купання і офіційно заборонила купатися на цих пляжах.

В минулому році була схожа ситуація: спочатку дозволили купатися на 11 пляжах Києва, а потім заборонили – знову ж таки через невідповідність санітарним нормам. Експерти зауважують, що стан київських пляжів погіршується з кожним роком. Водойми стрімко забруднюються неочищеними стоками з каналізаційних очисних споруд – звідси і такі високі показники наявності кишкової палички.

Де ж купатися киянам?

Найчистіша вода зазвичай там, де більше протягом і менше всяких викидів. А ось непроточная вода в озерах досить швидко забруднюється, якщо там купається велика кількість народу – так вийшло з озером Міністерка (офіційна назва на карті – озеро Редькіне).

Недалеко від Києва майже всі озера вже забруднені, тому для купання залишається хіба що Десна – вода в ній досить чиста, швидка, не цвіте, як дніпровська. Та й викидів вгору по її течії майже немає – на її шляху з великих міст варто хіба що Чернігів. Правда, дістатися до зручного та доступного пляжу навіть на автомобілі вийде не так швидко, як до київських пляжів на Дніпрі.

Тому багато кияни і жителі області будують на своїх ділянках басейни. У Києві та області будівництво басейнів під ключ стало дуже затребуваним, адже басейн, навіть невеликий – це вже море радості для дітей і для дорослих, спосіб втекти від спеки і насолодитися прохолодою води.

Якщо подивитися по супутниковій карті, то на багатьох дільницях, крім розкішного будинку, добре видно округлість басейну. Не будучи обмеженим в засобах, можна побудувати мало не цілий аквапарк. А якщо ви обмежені в засобах, то можна придбати каркасний басейн, де можуть плескатися не тільки діти, але і ціла компанія дорослих.

каркасный бассейн

Найімовірніше, враховуючи стан київських пляжів, басейн стане єдиною можливістю безпечно похлюпатися у воді у вихідні та будні дні, не виїжджаючи далеко на відпочинок.