Чим примітний місто Іллічівськ?

343

Українське місто Іллічівськ є частиною Одеської області. Він розташовується на правому березі Сухого Лиману, неподалік від Одеси (16 кілометрів). У місті поживає шістдесят тисяч жителів.

Історична пам’ятка

Історія Іллічівська йде корінням в епоху мідного і бронзового століть. Саме роками цієї епохи датуються поховання, знайдені археологами. У XIII-XIV ст. одеські землі були підвладні завойовників-татар, а з кінця XIV ст. перейшли до рук турків. Починаючи з другої половини XVIII ст. тут почали оселятися втікачі-селяни з України, Росії, Молдавії. Та й неспроста вони сюди втекли, адже землі тут були родючими. Селяни почали розводити худобу, вирощувати пшеницю і ловити рибу. Як тільки Північне Причорномор’я було відібрано у турків росіянами, Іллічівськ почали поселятися російські селяни. Їх поселення на той час були відомі як Бугові Хутори.

Суднобудівним місто став ближче до другої половини 1940-х рр. Все почалося з того, що в Лиманської бухті вирішили звести суднобудівне підприємство. Як тільки було розпочато будівництво, слідом з’явився і суднобудівний селище, який зайняв більшу частину Іллічівського хутора. Іллічівськ вважався селищем до 1973 р., коли його зарахували до реєстру міст.

Іллічівськ сьогодні

В наші дні Іллічівськ визнаний найбільшим морським торговельним портом на Чорному морі. Місто хоч і молодий, тут є що подивитися. Ось деякі з його визначних пам’яток.

Фонтани

Місто просто рясніє всілякими парками та алеями. Практично в кожному парку є фонтани. Кожен рік фонтанів стає все більше. Вони дуже різноманітні і унікальні. Найбільше городянам і гостям міста подобається Великий Фонтан і фонтан «Русалонька», які знаходяться біля готелю моряків. Обидва ці фонтану дивують грою сета і переливами струмує води. Можете також сходити на міську площу Праці. Тут розташований цілий каскад водоспадів і світловий фонтан.

Приморський парк

Легендарний приморський парк – обов’язкове місце для відвідування туристами. Місцеві жителі теж не забувають про нього. Тільки тут можна забути про повсякденну суєту і злитися з природою.

Парк «Молодіжний»

Парк знаходиться прямо в центрі Іллічівська. При вході в парк ви побачите скульптуру святого Іллі-пророка, який вважається покровителем міста.

Приморська зона

У моря є всі блага цивілізації. Крім чистого моря, відпочиваючі можуть відвідати майданчики для пляжного волейболу, бари і бази відпочинку. Переночувати можна в готелях і готелях. Звичайно, для того щоб не залишитися без житла в пік сезону, краще заздалегідь забронювати готель.

Ильичёвск

Музей витончених мистецтв

Туристи не проходять повз цього музею. Будь-який бажаючий може подивитися на художній фарфор XVIII-XIX ст. вітчизняних і російських виробників.