Бульвари Москви

226

У Москві знаходиться безліч бульварів, на яких так люблять відпочивати мешканці столиці. Дефініція даного слова з французької має значення укріпленого земляного валу. Пізніше бульваром стали називати алею, яка з’являлася на місці захисних валів міста або біля узбережжя моря, річки. Вони призначалися для прогулянок пішки, нетривалого відпочинку.

Бульварне кільце знаходиться між площею Пречистинских і Яузскими воротами. Лінією поділу бульварів Москви є місце, де раніше була стіна відомої багатьом фортеці Білого міста. В кінці 16 століття її наказав спорудити Федір Іоаннович. По виду кільце бульварів схоже на підкову, обидва кінці якої пролягають до набережних найдовшою Москви-ріки.

Нікітський бульвар в період СРСР називався Суворовським, він з’явився після пожежі в Москві 1812 року. Він однією частиною примикає до Нікітським воріт. З лівої частини бульвару в будинку номер сім знаходилася квартира М.В. Гоголя, в якій він жив до своєї смерті. Навпроти знаходиться Будинок журналіста.

Гоголівський бульвар Москви починається у знаменитій площі Пречистинских воріт. Навколо монумента розташовані ліхтарі з красивими величними левами. Різдвяний бульвар починається різким підйомом, який, втім, без особливого праці долають туристи. Засновницею бульвару в 14 столітті є княгиня Марія Кейстутовна. Тут розташована слобода працівників Друкарського двору, а також велична церква Успіння Богородиці.

Петровський монастир підказав назву бульвару, який веде до Трубної площі. Перший ринок птахів Москви знаходився саме на цій площі. На весняне свято мирян Благовіщення на ринку відпускали на волю різних птахів. У двадцятому столітті на площі містилася така пам’ятка, як ресторан «Ермітаж», власниками якого були столичний купець Яків Пегов та кулінар з Франції Люсьєн Олів’є.

Чистопрудний бульвар відомий одним з улюблених місць для відпочинку Чистими ставками, які раніше називалися Погаными ставками, оскільки туди зливали відходи від виробництва м’яса.

Назва «Страсний бульвар» у 1820-х роках отримала ще одна визначна пам’ятка – алея від Петровських воріт до Пристрасного монастиря. Пізніше її стали називати Наришкинськоє сквером, що отримав назву Страсного. У довжину Стрітенський бульвар складає всього двісті чотирнадцять метрів, його так назвали після Сретенских воріт. Ще одна знаменита пам’ятка столиці – Тверський бульвар, який займає перше місце по протяжності. Тут люблять гуляти вихідці з вищого світу Москви.