Аномальна весна 2017: спека і в квітні сніг

376

Квітень 2017 видався багатим на погодні аномалії. Розпочався квітень з рекордної температури: за даними гідрометцентру України, 1 квітня в Києві спостерігалася найтепліша ніч з 1881 року (нічна температури була +10 градусів за Цельсієм). 2 квітня також відзначилося рекордом. Температура після полудня піднялася до +23,1°С, що на 1,1°С вище попереднього максимального значення 1990 року.

Вся ця рання спека призвела до того, що стрімко почали цвісти квіти і плодові дерева і розпускатися квіти магнолії, а до середини квітня навіть зацвіли кульбаби. Але радість була недовгою: відразу після Пасхи (яка святкувалася в цьому році 16 квітня) у багатьох областях України розпочався… снігопад з заморозками!

Як не дивно, сніг накрив південні області України (Одеську, Дніпропетровську, Запорізьку), а також деякі західні та східні області, але минув Київ. Температура повітря в ці квітневі дні в Києві значно знизилася, але снігу або сильних опадів ніде не було.

Снігова негода пройшлася не тільки по Україні: сніг у квітні 2017 випав і в Криму, і в Росії, і навіть у Молдові, де в зв’язку з цим оголосили надзвичайний стан.

Соцмережі відразу відреагували на різке похолодання зі снігом в Україні:

Фото: квітневий сніг 2017

#снегнаш

Тюльпани в снігу в Ботанічному саду Сімферополя, квітень 2017

Сніг на квітах, Лозова

Наслідки випадання снігу в Запоріжжі

Запоріжжя, снігоприбиральна техніка, квітень 2017

Сніг у квітні 2017 р. Дніпро

Сніг на квітах у квітні 2017 (Одеська область) відео

Снігова буря в Кишиневі (Молдова), квітень 2017