Аксесуари в дорогу – що знадобиться мандрівникові на додаток до смартфону

312

Мало які сучасні смартфони можуть похвалитися такими важливими в подорожі якостями, як вологостійкість, пилонепроникність і головне – тривала робота батареї. Якщо використовувати смартфон не тільки для дзвінків, але і в якості GPS, будильника, перегляду інтернет-сторінок (наприклад, щоб дізнатися погоду або поточні новини), плеєра і фотоапарата, то його батареї вистачить зовсім ненадовго. А адже в пішому або навіть автомобільному подорожі смартфон просто так не зарядишь! Для цього потрібно заздалегідь подбати про додаткові аксесуари (щоб не купувати за шалені гроші спеціальні смартфони для туризму).

Переносні (портативні) зарядні пристрої до смартфонів

Для мандрівників, які захоплюються пішим туризмом, будуть корисні зарядки, які працюють на сонячних батареях. Незважаючи на те, що такі зарядки коштують недешево, без них ваш смартфон навіть у тижневому поході швидко перетвориться в даремний «цегла».

Альтернативою зарядкам (ЗУ) на сонячних батареях є портативні акумулятори з можливістю зарядки від них декількох гаджетів одночасно. Такий зовнішній акумулятор важить не дуже багато і допоможе вашим гаджетам залишатися працездатними протягом походу. Якщо ви йдете в похід великою компанією, є сенс взяти кілька таких акумуляторів, щоб вистачило на всіх.

Також можна доглянути собі динамо-зарядку:

Любителям автотуризму допоможе автомобільна зарядка для смартфона. Проте тут є один важливий нюанс – при покупці автомобільної ЗУ слід вибирати тільки оригінальні зарядки. Китайські дешеві автозарядки не справляються з зарядкою смартфонів на Андроїд або IOS (які мають ємність батареї 1500 mAh), а деяким смартфонів і планшетів необхідна зарядка не менш, ніж на 2000 mA . Притому що китайські зазвичай мають всього 500 мА і не заряджають нічого, крім старих телефонів без операційної системи. Часто під виглядом оригінальної автозарядки Нокія у кіосках вам готові напарити таке ось китайське диво.

Якщо не хочеться возитися з пошуком оригінальної автозарядки, то можна «зробити хід конем» і придбати перетворювач напруги (автомобільний інвертор – перехідник з прикурювача 12В на 220 V). Дуже зручна річ! Звичайно, електропилу або електрочайник ви з неї не заведете» – вона розрахована не більше ніж на 150 Вт. Але для зарядки телефону, планшета і інших гаджетів (без покупки окремої автозарядки) її цілком вистачає. Зручно, що навіть у недорогих моделях (але не китайські підробки!) є запобіжник від повної розрядки автомобільного акумулятора. Тобто з таким девайсом ви не посадите свій автоаккумулятор до такої міри, щоб було неможливо завести машину.

Захист смартфона від ударів, пилу і вологи

Крім зарядок, варто озброїтися і захистом проти пилу і вологи. Я для цього придбала собі водозахисний чохол cellular line. Він дає можливість не боятися промочити телефон під сильною зливою, в шторм, при переході річки вбрід. Завдяки спеціальному віконця телефоном можна користуватися! Дуже допомагає, коли потрібно скористатися картою або іншим додатком в дощ або на човні.

Від несильних ударів цілком захищає силіконовий чохол. Для кожного смартфона можна легко знайти підходящий чохол. А для довгої подорожі знадобиться водонепроникний універсальний чохол для смартфона, в якому можна харнить і одночасно використовувати девайс під час дощу або сплаву по річці.

товары для туризма

Ось такий набір я беру з собою в подорож – водонепроникний чохол з мотузкою (щоб прив’язувати до човна), перетворювач напруги (працює з усіма типами штекерів), мультизарядный дата-кабель і перехідник