❗РАДЖУ ОЗНАЙОМИТИСЬ: Як відрізнити їстівний гриб парасолька (керівництво з фотографіями)
РІЗНОВИДИ ЇСТІВНИХ ПАРАСОЛЬОК
Крім самого розповсюдженого в Україні Парасольки строкатого (Macrolepiota procera) і Парасольки краснеющего (Chlorophyllum rhacodes), є ще кілька видів їстівних грибів парасольок:
Гриб-парасолька білий (луговий, Macrolepiota excoriata) – їстівний, зустрічається рідко. Більше схожий на печерицю.
Гриб-парасолька білий (луговий)
Гриб-зонтик дівочий – рідкісний гриб, занесений в Червону книгу України. Їстівний, але оскільки рідкісний і підлягає охороні, збирати його не рекомендується. Відрізняється білими лусочками на капелюшку і темним кружечком на маківці.
Гриб-зонтик дівочий
Гриб-парасолька Конрада (Macrolepiota konradii). Відрізняється завдяки зірчастого малюнку. Їстівний. Відрізняється “зірчастим” малюнком на капелюшку.
Гриб-парасолька Конрада
Гриб-парасолька соскоподібний (Macrolepiota mastoidea). Головна відмінність парасольки соскоподібного від родичів – добре виражений горбок гострої форми, знаходиться в центрі капелюшки, нагадує сосок. Гриб їстівний.
Гриб-парасолька соскоподібний
Всі ці різновиди парасольок не значно відрізняються від парасольки строкатого, їстівні, але досить рідко зустрічаються в Київській області. Якщо вам доведеться їх знайти – обов’язково зробіть фото і викладіть в цій групі: https://www.facebook.com/groups/Hryby.Ukrayiny/
ЇСТІВНІ (НЕОТРУЙНІ) ДВІЙНИКИ ГРИБА-ПАРАСОЛЬКИ
Мухомор сіро-рожевий (народна назва: маремуха, лат.: Amanita rubescens)
Є деяка схожість у парасольки краснеющего і маремухой (їстівний мухомор сіро-рожевого), особливо на ранніх стадіях розвитку. М’якоть на зрізі, а також ніжку і капелюшок у обох цих грибів червоніють при пошкодженні. Ні парасольку червоніє, ні мухомор сіро-рожевий не є отруйними грибами і знають грибники збирають їх і вживають в їжу, проте недосвідченим грибникам я б не радила так робити! А ось парасолька строкатий з маремухой сплутати неможливо!
Їстівний мухомор сіро-рожевий (маремуха)
Печериці
В якійсь мірі схожі на парасольки дикі (не культивовані) печериці, так як відносяться до сімейства шампиньоновых. Тільки у печериці немає такого талановитий вільно рухається кільця і він більш “кремезний”, порівняно з парасолькою строкатим. Плюс на капелюшку немає такого малюнка, як у парасольки.
Печериця перелесковый – вид печериць зі світлими пластинками під капелюшком.
Фотографії в статті взято з інтернету