Перший раз, коли ми поїхали на Десну, рибальські снасті взяти з собою не здогадалися. Втім, було не до цього – нам хотілося купатися, смажити шашлики і всіляко насолоджуватися природою.
У другий раз, збираючись на відпочинок з наметами на Десну, ми вже прихопили з собою вудки, спінінги і наживку. Однак у запалі активного відпочинку великою компанією знову так і не вдалося порибалити ми проспали ранковий кльов, то зустрічали друзів. Які ніяк не могли знайти дорогу до нашого наметового містечка.
В третій раз підготувалися знову, але як не намагалися, з улову – парочка верховодок, один окунек і невелика щучка. Вирішили відпустити їх з миром, нехай підростають.
Рибалки, які розташувалися по сусідству з нами, за пару днів наполегливої риболовлі натаскали таки пару кіло підлещиків, окунців і щучек. Гарною підмогою в риболовлі виявилася човен. На жаль, ми ще не придбали це надзвичайно корисне на Десні плавзасіб і нам доводилося ловити рибу з берега.
Ловили рибу, а впіймали ужика!
Ловити рибу на Десні на вудку з поплавцем дуже незручно – через занадто швидкого перебігу ніяк не можна зосередитися і перезакидывать вудку доводиться мало не кожну хвилину. А багато заток, де раніше були зручні проходи до води, в цьому році так зарості, що пробратися туди стало зовсім неможливо.
Затоплений човен на затоці Десни
Ловити на донну снасть теж не скрізь зручно – адже Десна славиться тим, що її дно досить сильно закоряжено, особливо на кручах. Саме в такому місці, прямо поруч з двома впали у воду деревами (Десна постійно підмиває берег і це звичайний процес для річки), ми і стояли наметовим містечком.
Зазвичай ми відпочиваємо на берегах Десни між Жукином та селищем Ясна. Від Києва туди їхати трохи більше 60 кілометрів. На такий відпочинок можна їхати якраз на вихідні – суботу та неділю. Ще краще, якщо випадає три вихідних, як на Трійцю або День Конституції. А ось що робити, якщо, припустимо, у вас видався всього один вихідний день?
Ось ми і вирішили розвідати рибні і пляжні місця недалеко від Києва (в районі 10-20 кілометрів).
Одним із зручних місць для купання та риболовлі є північна частина парку Дружби Народів (там, де протікає Десна, що впадає в Дніпро в цьому місці, і знаходиться деснянська дамба). Дістатися туди можна по бетонці з боку Троєщини. Однак диски на вашому автомобілі після парочки таких поїздок запросто можуть перетворитися в квадратні – дорога там огидна. Тому ми намагаємося їздити туди на велосипедах.
Другим місцем для риболовлі (купатися я б там не стала!) є затока Доманя (Троєщина). Мінус цього місця в тому, що вода і узбережжі тут досить брудні (і фактично це не Ясна, а Десенка). Але це не відлякує людей і тут збираються юрби відпочиваючих – любителів посидіти на природі. А такі посиденьки найчастіше супроводжуються рясними випивкою.
Під’їзди до Десні трохи далі затоки Доманя зазвичай закінчуються тим, що ти впираєшся в якусь стройку.
Якщо проїхати ще трохи далі, до села Зазим’я, то там можна порибалити на озері Хома, В невеликому ставку біля рибного ресторану (квиток на вилов риби тут коштує 150 гривень) або пробратися до берега Десни, залишивши машину біля дороги.
По дорозі в Зазим’ї ми зустріли цілий потік машин, що дуже нетипово для таких маленьких селищ. Була субота, і я припустила, що тут, мабуть, знаходиться якийсь розважальний центр, куди з’їжджаються жителі Троєщини. Приблизно так воно і виявилося. Виявляється, тут є відомий готельний комплекс «ЗАЗИМ’Я» (http://www.zazimie.kiev.ua/) з ресторанами, барами, конференц-зали, сауни і спортивними майданчиками.
Якщо дивитися з іншого боку Десни (куди добиратися треба через Вишгородської дамбу Київської ГЕС), то порибалити на Десні недалеко від Києва можна в районі Хотянівки та Новосілок. Правда, зараз велика частина берегової лінії зайнята приватними забудовами і пройти туди неможливо.
Якщо вас цікавить рибалка на Десні під Києвом, то подивитеся рибні місця на цій картці (вибирайте Яндекс або Візіком – там відображаються рибні місця